Miłe zakończenie roku szkolnego

W niedzielę 19 czerwca, odbyło się nabożeństwo na zakończenie roku szkolnego. Oprócz świadectw dzieci i młodzież otrzymała słodki upominek.  Cieszymy się, że z roku na rok nasza parafialna gromadka powiększa się. Dzięki zaangażowaniu rodziców, dziadków, a przede wszystkim naszych uczniów, możemy efektywnie pracować, a wysiłek związany z cotygodniowymi przyjazdami późnym popołudniem na lekcje religii jest błogosławiony. Trzem osobom: Michałowi, Laurze i Kubie, które wzięły udział w trzyetapowym konkursie „Wiedzy o kościele” zostały wręczone nagrody.

Po nabożeństwie rodzinnie w 28-osobowej grupie pojechaliśmy do Nowego Młyna, by tam złapać wiosła w dłoń, wsiąść do kajaku i popłynąć w siną dal…, a dokładnie rzeką Wełną. Błoga cisza, śpiew ptaków, lilie wodne , kolorowe ważki, słońce, pomagały nam w trudniejszych momentach np.: wyplątywania się z wodorośli, czy też omijania powalonych drzew. Po spływie zmęczeni, ale zadowoleni spędziliśmy wspólnie czas przy ognisku. Był to czas nie tylko rozrywki, ale nauki. Uczyliśmy się współpracy, pomocy, cierpliwości, po prostu bycia ze sobą. Było warto!

Wakacje czas zacząć, a piosenka „W drogę z nami, wyrusz Panie…” niech towarzyszy nam codziennie.

  • 0