14. niedziela po Trójcy Św.

28 sierpnia 2016 r.
"Błogosław duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego!"
( Ps 103,2 )
Introit: 69, Pieśni: 585, 660, 753, 596, Kazanie: ks. Marcin Kotas ( Rz 8,14-17 )
Nabożeństwo słowa Bożego

14. niedziela po Trójcy Św.

``Błogosław duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego!``
( Ps 103,2 )
  • Zapraszam na nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. w niedzielę 4.09. na godz.10.00. Podczas nabożeństwa będziemy chcieli prosić Boga o błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów w sprawie organizacji nauczania katechetycznego w parafii.
  • Za tydzień również o godz. 15.30 zostanie odprawione nabożeństwo w Gnieźnie.
  • Serdecznie zapraszam na pierwszą powakacyjną próbę chóru parafialnego, która odbędzie w najbliższy czwartek 1.09. o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbędzie się w czwartek 8.09. o godz. 19.30.
  • Już dziś serdecznie zapraszam na spotkanie Koła Seniorów w środę 7.09. o godz. 15.00. Gościem spotkania będzie prezes Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego p. Jerzy Osypiuk, który opowie o historii nekielskich Olędrów. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

  • Zapraszam na nabożeństwo z okazji 12.rocznicy poświęcenia naszego Kościoła Łaski Bożej. Uroczyste nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 10.00. Słowem Bożym służyć będzie ks. bp płk Mirosław Wola – Zwierzchnik Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z bp. Wolą, który zaprezentuje służbę kapelańską w Wojsku Polskim.
  • W dniach 23-25.09. odbędzie się OZME w Ostródzie. W programie m.in. koncerty, targi możliwości, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rycerskie, seminaria. Zachęcam młodzież do zgłaszania się na Zjazd. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w kancelarii. Koszt udziału to 110 zł. Koszty podróży pozostają po stronie parafii.
  • Trwają prace remontowe w Centrum Parafialnym. Malowane są pokoje gościnne, salki katechetyczne na piętrze, hol na parterze, zaplecze diakonijne. W tym miejscu zwracam się z uprzejmą prośbą do dzieci, aby o ile to możliwe wykazali ostrożność i uwagę na odmalowane ściany. Proszę również rodziców o uwrażliwienie swoich dzieci na ten fakt i w razie potrzeby zwrócenie uwagi przed zabrudzeniem ścian,  tak by posłużyły nam jak najdłużej.
  • Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą.

Wspomnienie:
W dniu 25.08.br. zmarł w Filadelfii w USA śp. Ryszard Batke. Urodził się 17.07.1917 r. w Koninie. Pozostawił córkę z mężem oraz dwóch synów z żonami. O wspomnienie i modlitwę prosi syn ks. Józef Schlender z małżonką.

Ks. Marcin Kotas

  • 0