Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie. (1 P 5,7)

 • Dziś po nabożeństwie w sali przy kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów poświęcone organizacji nauczania katechetycznego w nowym roku szkolnym.
 • Zapraszam na nabożeństwo słowa Bożego w niedzielę 11 września o godz. 10.00. Za tydzień zostanie również odprawione nabożeństwo we Wrześni o godz. 15.00
 • W najbliższą środę 09. o godz. 15.00.odbędzie się spotkanie Koła Seniorów. Gościć będziemy prezesa Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego p. Jerzego Osypiuka, który opowie o historii nekielskich Olędrów, jak również o swoim spotkaniu z potomkami Olędrów w Australii. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
 • W czwartek próba chóru parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.  
 • W poniedziałek 12 września o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Rady parafialnej.
 • Zapraszam na nabożeństwo z okazji 12.rocznicy poświęcenia naszego Kościoła Łaski Bożej. Uroczyste nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 10.00. Słowem Bożym służyć będzie ks. bp płk Mirosław Wola – Zwierzchnik Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z bp. Wolą, który zaprezentuje służbę kapelańską w Wojsku Polskim.
 • W sobotę 17 września odbędzie się kolejna edycja Parafialnego rajdu rowerowego. Tym razem planowany jest wyjazd do Drawskiego Młyna. Szczegóły na wydrukowanych ulotkach oraz w kancelarii parafialnej.
 • W dniach 23-25.09. odbędzie się OZME w Ostródzie. W programie m.in. koncerty, targi możliwości, warsztaty rycerskie, seminaria. Zachęcam młodzież do zgłaszania się na Zjazd. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w kancelarii. Koszt udziału to 110 zł. Koszty podróży pozostają po stronie parafii.
 • Trwają prace remontowe w Centrum Parafialnym. Malowane są pokoje gościnne, salki katechetyczne na piętrze, hol na parterze, zaplecze diakonijne. W tym miejscu zwracam się z uprzejmą prośbą do dzieci, aby o ile to możliwe wykazali ostrożność i uwagę na odmalowane ściany. Proszę również rodziców
  o uwrażliwienie swoich dzieci na ten fakt i w razie potrzeby zwrócenie uwagi przed zabrudzeniem ścian, tak by posłużyły nam jak najdłużej.
 • Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Przypominam o ogłoszonym przez poznański oddział PTEw konkursie fotograficznym pt. Protestancka spuścizna w Wielkopolsce. Szczegóły konkursu na stornie ptew.org.pl oraz na stronie parafialnej.

 Ks. Marcin Kotas

 • 0