O jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła z radości do Boga Żywego”. (Ps 84,2-3)

  • Po nabożeństwie serdecznie zapraszam wszystkich uczestników na poczęstunek w holu przy kościele. Następnie ks. bp Mirosław Wola zaprezentuje służbę Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego.
  • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień 25 września o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo słowa. Po nabożeństwie odbędzie się w ramach Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego prelekcja pt. Literatura w Reformacyjnej Europie. Wykład poprowadzi dr Małgorzata Grzywacz. Przy tej okazji przypominam o ogłoszonym przez poznański oddział PTEw. konkursie fotograficznym pt. Protestancka spuścizna w Wielkopolsce. Termin nadsyłania prac mija końcem września. Organizator konkursu przewidział cenne nagrody rzeczowe. Szczegóły konkursu na stornie ptew.org.pl oraz na stronie parafialnej.
  • Lekcje religii odbędą się zgodnie z planem zajęć poza lekcją dla grupy pokonfirmacyjnej.
  • W najbliższy czwartek 22 września odbędzie się poświęcenie krzyża wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na cmentarzu ewangelickim w Piłce gm. Drawsko. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00. Osoby, które byłby zainteresowane udziałem proszę o kontakt.
  • Próba chóru parafialnego, odbędzie się najbliższy czwartek o godz. 18.20. W czwartek o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła. Już dziś zapraszam na nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw, które zostanie odprawione w tym roku w niedzielę 9 października o godz. 10.00. Zachęcam dzieci oraz rodziców do przygotowania koszyków z darami, którymi udekorujemy ołtarz w kościele. Przy tej okazji wzorem roku poprzedniego zwracam się z apelem o zbiórkę artykułów spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), które jako Parafia chcielibyśmy przekazać podopiecznym hostelu – Pogotowie Społeczne na ul. Jawornickiej w Poznaniu. W holu przy kościele wystawione są pojemniki na artykuły. Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie i okazaną pomoc.
  • W dniu 22 października w parafii ewangelickiej w Toruniu odbędzie się „Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet”. Panie, które byłby chętne, aby wziąć udział w tym wydarzeniu proszę o kontakt z Anną Borutą – Bisok.

 

Ks. Marcin Kotas

  • 0