Dziękczynne Święto Żniw

09 października 2016 r.
" Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie."
( Ps 145,15 )
Introit: 91, Pieśni: 846, 593, 408, 869, Kazanie: ks. Marcin Kotas (2 Kor 9,6-15)
Nabożeństwo rodzinne ze Spowiedzią i Komunią Św.

Dziękczynne Święto Żniw

``Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie.``
( Ps 145,15 )
  • Ofiara z dzisiejszego nabożeństwa zostanie przekazana na Ewangelickie Domy Opieki. Za każdy dar składam serdeczne podziękowanie. Z serca dziękuję wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel dotyczący zbiórki artykułów spożywczych. Zebrane artykuły przekażemy podopiecznym domu socjalnego  „Jawor” w Poznaniu.
  • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień 16.10. o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo słowa.
  • W bieżącym tygodniu nie odbędą się lekcje religii dla klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W sprawie lekcji religii dla uczniów szkół podstawowych będziemy informować rodziców telefoniczne oraz mailowo.
  • We wtorek o godz. 19.00 w ramach Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.
  • W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru Parafialnego. Zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanym nauką naszego Kościoła.
  • Serdecznie zapraszam do udziału w ewangelizacji reformacyjnej w dniu 22.10.(sobota), którą poprowadzi ks. Jan Kurko, proboszcz parafii ewangelickiej w Bytomiu-Miechowicach. Spotkanie ewangelizacyjne rozpocznie się o godz. 10.30 i potrwa do godz. 14.00.
  • W niedzielę 23.10. po nabożeństwie odbędzie się spotkanie poznańskiego oddziału PTEw. W ramach spotkania dr Jerzy Sojka, wykładowca Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, zaprezentuje temat pt: Chrzest – perspektywa luterańska.

 • Już po raz 16. rusza ogólnopolska akcja diakonijna pt. Prezent pod choinkę. Akcja polega na przygotowaniu prezentów, które zostaną przekazane ubogim dzieciom na Ukrainie, w Białorusi i Rumunii.  Paczki przyjmowane są do 10 listopada. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o dostarczanie do parafii pojedynczych artykułów, z których będziemy mogli przygotować prezenty. Ulotki informacyjne zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Namawiam do włączenia się w ten projekt.
 • Zapraszam do punktu z wydawnictwami. Polecam nowy numer kwartalnika wydawanego przez Kościół Ewangelicko-Reformowany Jednota. Zapraszam również do skorzystania z kawiarenki parafialnej przygotowanej przez studentów.
 • Po nabożeństwie każdy z uczestników otrzyma mały chlebek. Niech w symboliczny sposób przypomina nam o dzisiejszym Święcie. Zachęcam, aby podzielić się tym chlebem z Waszymi bliskimi, członkami rodziny, którzy nie mogli dziś do nas dotrzeć.

Ks. Marcin Kotas

 • 0