5. niedziela pasyjna – Judica

2 kwietnia 2017 r.
"Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył 
i oddał życie swoje na okup za wielu."
( Mt 20, 28 )
Introit: 37, Pieśni: 439, 145, 156, 167, 142, 7, Kazanie: ks. Marcin Kotas (1 Mż 22,1-13)
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

5. niedziela pasyjna – Judica

``Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył 
i oddał życie swoje na okup za wielu.``
( Mt 20, 28 )
 • Dziś po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne. W porządku obrad zaplanowano m.in. sprzedaż nieruchomości parafialnej w Murowanej Goślinie, zawarcie umowy użyczenia terenu Parku Pamięci w Tarnowie Podgórnym oraz dawnego cmentarza ewangelickiego w Buku.
 • Dziś o godz. 18.00 w naszym kościele w ramach XVII Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej odbędzie się koncert w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Kolegium Muzyki Ewangelickiej.  Zapraszamy
 • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w środę o godz. 18.00 – będzie to tygodniowe nabożeństwo pasyjne. Z kolei w niedzielę 9 kwietnia o godz. 10.00 przeżywać będziemy nabożeństwo spowiednio-komunijne z okazji Niedzieli Palmowej, kazanie wygłosi ks. prof. Marek Jerzy Uglorz.
 • Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza na spotkanie z p. Romualdem Długoszem, który zaprezentuje wystawę fotograficzną pt. Navigare necesse est, czyli żeglowanie jest koniecznością.  Spotkanie odbędzie się w niedzielę za tydzień po nabożeństwie.
 • W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się zgodnie z planem zajęć.
 • Spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej we wtorek o godz. 19.00.
 • W środę o godz. 15.00 odbędzie się Koło Seniorów. W ramach spotkania zostanie zaprezentowana przez p. Danutę Marszałek lampa lecznicza Biotron. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 • W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru Parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 • Uprzejmie przypominam o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Diakonii naszej Parafii. Szczegóły w Informatorze Parafialny.
 • Zachęcam do udziału w Międzyparafialnych Rekolekcjach Pasyjnych, które odbędą się w sobotę 8 kwietnia. Rekolekcje zaplanowane są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Początek o godz. 10.30, planowane zakończenie o godz. 14.30. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Jerzy Uglorz. Szczegóły na plakatach.
 • Miło jest nam poinformować, iż nabożeństwo popołudniowe w Wielki Piątek tj. 14. kwietnia będzie transmitowane na żywo przez TVP 2. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00. Jesteśmy proszeni przez realizatorów o wcześniejsze przybycie do kościoła, tak abyśmy o godz. 16.50 byli przygotowani do nabożeństwa. Wyjątkowo podczas tego nabożeństwa Komunia Św. będzie udzielana w sposób tradycyjny (wspólny kielich).
 • Po nabożeństwie zapraszam do skorzystania z punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest nowy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun, w którym zamieszczono wspomnienie śp. Anny Boruty-Bisok.

Ks. Marcin Kotas

 • 0