2. Niedziela po Wielkanocy

30 kwietnia 2017 r.
"Jam jest dobry pasterz. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja je znam, 
a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny."
( J 10,11.27-28 )
Introit: 47, Pieśni: 188, 793, 792, 358, Kazanie: ewangelista Roman Fenger (Ez 34,1.2.10-16.31)
Nabożeństwo Słowa Bożego

2. Niedziela po Wielkanocy

``Jam jest dobry pasterz. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja je znam, 
a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny.``
( J 10,11.27-28 )
  • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę 7 maja o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. Po nabożeństwie odbędzie się otwarcie wystawy planszowej pt. Kobiety i Reformacja. Autorką wystawy jest dr Małgorzata Grzywacz.
  • Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą w czwartek i piątek według planu zajęć.
  • W tym tygodniu nie odbędzie się próba Chóru parafialnego.
  • W czwartek o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
  • Zapraszam na spotkanie Koła Seniorów w środę 10 maja o godz. 15.00. Gościć będziemy p. Olafa Meyera, który zaprezentuje fotografie ze swoich podróży po świecie.
  • Trwa ogólnokościelna zbiórka pieniężna na rzecz funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zebrane środki rokrocznie przeznaczane są na wspieranie ubogich Parafii w remontach kościołów, plebanii, organów etc. Prosimy o składanie ofiar na listę w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafialne z dopiskiem Bratnia Pomoc. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.
  • Uwadze Zboru polecam organizowany przez Parafię festiwal muzyczny pt. Wiosna Muzyczna u Luteranów. W tym roku zaplanowaliśmy 3 koncerty. Koncert inauguracyjny odbędzie się w sobotę 13 maja o godz. 18.00. Koncert wykona orkiestra CoOperate Orchestra z Poznania pod dyrekcją Adama Domurata. W programie utwory m.in. W.A. Mozarta oraz F. Mendelsona. Szczegółowy plan koncertów znajduje się na wyłożonych na stoliku przy drzwiach kościoła zaproszeniach, plakatach oraz stronie internetowej.
  • W dniach 15-18.06. odbywać się będą na Śląsku Cieszyńskim centralne, ogólnopolskie obchody 500-lecia Reformacji pt. Ewangelickie Dni Kościoła. Planujemy wspólny wyjazd parafialny na te uroczystości. Polecam to wydarzenie uwadze Zboru i proszę o rozważenie w nim udziału, indywidulanie, jak i z rodzinami. Całkowity koszt udziału wraz z transportem to 100 zł. Ostateczny termin zgłoszeń mija 12 maja.
  • W kancelarii parafialnej można pobrać za drobną ofiarą płyty CD z nagraniem nabożeństwa wielkopiątkowego.

Wspomnienie:

Dnia 3 maja minie druga rocznica śmierci śp. Gertrudy Białas, długoletniej pracownicy naszej parafii. Zmarła w wieku 73 lat. Wspominają i o modlitwę proszę syn z synową, córki, bliższa i dalsza rodzina, przyjaciele, parafianie.

Jezus mówi: W domu Ojca mego wiele jest mieszkań, gdyby było inaczej byłbym wam powiedział. 

Ks. Marcin Kotas

  • 0