11. Niedziela po Trójcy Świętej

27 sierpnia 2017 r.
"Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje"
( 1 P 5,5 )
Introit: 66, Pieśni: 475, 651, 438, 311, Kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Łk 18,9-14)
Nabożeństwo Słowa

11. Niedziela po Trójcy Świętej

``Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje.``
( 1 P 5,5 )

Introit: 66
Pieśni: 475, 651, 438, 311
Kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Łk 18,9-14)

Nabożeństwo Słowa Bożego

  1. Jeszcze dziś o godz. 15.45 w TVP 3 zostanie wyemitowane nabożeństwo z kościoła Wang w Karpaczu, za tydzień z kolei z kościoła ewangelickiego w Mikołowie na Górnym Śląsku.
  2. W niedzielę 30 sierpnia o godz. 10.00 zostanie odprawione nabożeństwo słowa.
  3. W niedzielę 6 września o godz. 10:00 zapraszamy rodziców z dziećmi na nabożeństwo z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z rodzicami, celem ustalenia planu lekcji i organizacji nauczania lekcji religii w nowym roku szkolnym.
  4. Parafia dysponuje kilkoma mieszkaniami na wynajem w Poznaniu przy ul. Roboczej 9. Są to mieszkania dwu- i trzypokojowe, wykończone ze stanu deweloperskiego „pod klucz” z urządzoną kuchnią, łazienką, wyposażone w sprzęt AGD. Lokale w budynku po kapitalnym remoncie, z miejscami parkingowymi oraz pomieszczeniami piwnicznymi. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  5. W tym roku przypada 100-tna rocznica utworzenia naszej Parafii. Na tę okoliczność planujemy centralne obchody jubileuszowe w dniach 19-20 września. Dziękujemy za odpowiedź na naszą prośbę dotyczącą udostępnienia fotografii z życia naszej parafii. Nadal gromadzimy zdjęcia, zatem jest jeszcze możliwość ich udostępnienia.
  6. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania lub zakupienia jest najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun Ewangelicki. Ponadto uwadze Zboru polecamy bezpłatne wydanie Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego. Egzemplarze wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  7. W związku z sytuacją na Białorusi, Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec zwraca się do wiernych naszego Kościoła z apelem o modlitwę o pokój i wolność dla Białorusi.

Ks. Marcin Kotas

  • 0