12. niedziela po Trójcy Świętej

03 września 2017 r.
"Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi.
"
( Iz 42,3 )
Introit: 67, Pieśni: 439, 583, 722, 737, 323, Kazanie: ks. Marcin Liberacki (Iz 27,17-24)
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

12. niedziela po Trójcy Świętej

``Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi.
``
( Iz 42,3 )
  • Zapraszam na nabożeństwo słowa Bożego w niedzielę 10 września o godz. 10.00. Za tydzień  po nabożeństwie w sali przy kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów poświęcone organizacji nauczania katechetycznego w nowym roku szkolnym.  W tę niedzielę odbędzie się pierwsza powakacyjna szkółka niedzielna. W przyszłą niedzielę zostanie odprawione nabożeństwo we Wrześni o godz. 15.00
  • W najbliższą środę 6.09. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Koła Seniorów. Gościć będziemy dr Małgorzatę Chrząstkowską, która zaprezentuje temat w brzmieniu Siwy włos ozdobną koroną (Przypowieści Salomona 16,31) – o wartości osób przeżywających późną dorosłość. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
  • W czwartek  próba chóru parafialnego o godz. 18.00, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
  • W czwartek 7 września o godz.18.00 odbędzie się w Bibliotece Raczyńskich otwarcie wystawy pt. „Solum Verbum”. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane unikatowe, oryginalne stare druki i rękopisy z XVI-XVIII wieku pochodzące ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich. Ponadto prelekcja dr Małgorzaty Grzywacz pt. „Słowo o Reformacji”. Szczegóły dotyczące wystawy znajdują się na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do udziału.
  • W poniedziałek 11 września o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Rady parafialnej.
  • Zapraszamy na uroczyste nabożeństwo z okazji pamiątki poświęcenia naszego Kościoła oraz Centrum parafialnego, które przeżywać będziemy w niedzielę 17 września o godz. 10.00. Gościć będziemy zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej ks. dra Adriana Korczago. Przed nabożeństwem o godz. 9.15 zapraszamy na poranek pieśni religijnej w wykonaniu Diecezjalnej Orkiestry Dętej Diecezji Cieszyńskiej.
  • Po nabożeństwie zachęcam do skorzystania oferty naszego punktu z literaturą.

Ks. Marcin Kotas

  • 0