14. Niedziela po Trójcy Św.

17.09.2017
""O jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła z radości do Boga Żywego”. "
(Ps 84,2-3)
Introit: 110, Pieśni: 434,369,552,564,301, , Kazanie: ks. bp Adrian Korczago (Mk 1,40-45)
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.,z udziałem Diecezjalnej Orkiestry Dętej Diec. Cieszyńskiej oraz Chóru parafialnego

14. Niedziela po Trójcy Św.

``O jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła z radości do Boga Żywego``
( Ps 84,2-3 )
  1. Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień 24 września o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo słowa.
  2. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć poza grupą konfirmacyjną, której zajęcia w piątek są odwołane.
  3. Próba chóru parafialnego odbędzie się najbliższy czwartek o godz. 18.00. zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.
  4. Już dziś zapraszam na nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw, które zostanie odprawione w niedzielę 1 października o godz. 10.00. Zachęcam dzieci oraz rodziców do przygotowania koszyków z darami, którymi udekorujemy ołtarz
    w kościele. Przy tej okazji wzorem poprzednich lat zwracam się z prośbą o zbiórkę artykułów spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), biurowych (długopisy, kredki, zeszyty, bloki rysunkowe), higienicznych (pasta do zębów, szampon, mydło), które jako Parafia chcielibyśmy przekazać podopiecznym Domu Socjalnego Jawor w Poznaniu. Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie i okazaną pomoc.
  5. Uwadze Zboru polecam koncerty oraz przesłuchania w ramach VI Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego. Koncert inauguracyjny odbędzie się w sobotę 23.09. o godz. 18.00 w Kościele Łaski Bożej. Szczegółowy program konkursu zamieszczony jest na plakatach.
  6. Przed nami kolejne wydarzenie związane z obchodami 500-lecia Reformacji. W dniu 22 września (piątek) odbędzie się w Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach konferencja pt. 500-lat Reformacji. Europa-Polska –Wielkopolska-Szamotuły. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa pt. Życie codzienne ewangelików. Początek konferencji o godz. 10.00. Dla osób nie będących w stanie samodzielnie dotrzeć do Szamotuł zostanie zorganizowany transport – prosimy o zgłoszenia w kancelarii.

Ks. Marcin Kotas

  • 0