Pamiątka poświęcenia kościoła

Piątek 15 września 2017 r., na zegarze wybija dokładnie godzina 17.00. Wtedy na plac przed centrum parafialnym, wjeżdża autokar o trochę innej tablicy rejestracyjnej aniżeli te, które można spotkać na poznańskich ulicach. Autokar bowiem przyjechał aż z Bielska-Białej i na swoim pokładzie przywiózł członków Diecezjalnej Orkiestry Dętej Diecezji Cieszyńskiej. Cel wizyty to poznanie miasta, poznańskiej parafii oraz zapewnienie oprawy muzycznej, w niedzielę 17 września, na uroczystym nabożeństwie z okazji 13. rocznicy poświęcenia kościoła i centrum parafialnego.

Sobotę rozpoczęto modlitwą oraz przedstawieniem historii poznańskiej parafii przez ks. Marcina Liberackiego. Następnie pani Izabella Kallas oprowadziła gości po Poznaniu.

Niedzielne, uroczyste nabożeństwo, poprzedził poranek pieśni religijnej, w czasie którego Diecezjalna Orkiestra Dęta Diecezji Cieszyńskiej wykonała przygotowane utwory. Zanim wybrzmiały pierwsze nuty, wszystkich zebranych w kościele, przywitał proboszcz ks. Marcin Kotas. Równo o godz. 10.00, przy akompaniamencie dzwonów, do kościoła procesjonalnie weszli członkowie Rady Parafialnej oraz duchowni. W trakcie nabożeństwa Słowem Bożym służył bp dr Adrian Korczago, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej. Było to mocne zwiastowanie, zmuszające każdego słuchacza do własnych przemyśleń i refleksji.

Nabożeństwo było doskonałą okolicznością do podziękowania Bogu za dotychczasowe prowadzenie oraz sposobnością, by w modlitwie prosić o dalsze błogosławieństwo.

  • 0