24.09.2017
"„Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie”."
1 P 5,7
Introit: 70, Pieśni: 307,638,651,769, Kazanie: ks. Marcin Liberacki
Nabożeństwo Słowa Bożego

„Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie”.
( 1 P 5,7 )
 1. Zapraszam na nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw, które zostanie odprawione w niedzielę 1 października o godz. 10.00. Zachęcam dzieci oraz rodziców do przygotowania koszyków z darami, którymi udekorujemy ołtarz
  w kościele. Przy tej okazji wzorem poprzednich lat zwracam się z prośbą o zbiórkę artykułów
  spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), biurowych (długopisy, kredki, zeszyty, bloki rysunkowe), higienicznych (pasta do zębów, szampon, mydło), które jako Parafia chcielibyśmy przekazać podopiecznym Domu Socjalnego Jawor
  w Poznaniu. W holu przy kościele przygotowaliśmy stosowne pojemniki. Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie i okazaną pomoc. Za tydzień również odbędzie się nabożeństwo w Gnieźnie o godz. 15.30.

 2. Wczoraj odbył się w naszym kościele koncert inauguracyjny VI edycję Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego. Dziś od godz. 15.00 w kościele odbywać się będę przesłuchania I etapu. Zapraszamy.

 3. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć .

 4. W środę 27.09. o godz. 18.00 odbędzie się w Bibliotece Raczyńskich wieczór reformacyjny. Podczas tego spotkania zostaną zaprezentowane dwa referaty: prof. Katarzyny Meller Reformacja i Słowo, czyli jak Reformacja zmieniła kulturę XVI w. oraz dr Moniki Waluś Duchowość „Postylii” ks. Samuela Dambrowskiego i jej współczesne inspiracje. Na zakończenie spotkania odbędzie się koncert muzyki barkowej. Przypominamy, iż w Bibliotece trwa wystawa pt. Solum Verbum.

 5. Próba chóru parafialnego odbędzie się najbliższy czwartek o godz. 18.00.
  zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.

 6. W miniony piątek przeżywaliśmy centralne obchody 500-lecia Reformacji w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Wymiernym owocem konferencji jest publikacja książkowa pod redakcją dr Małgorzaty Grzywacz pt. Reformacja. Europa-Polska-Wielkopolska – Szamotuły. Książka zawiera referaty wygłoszone podczas konferencji. Publikacja jest do nabycia w naszym punkcie z wydawnictwami w cenie 35 zł. Serdecznie polecam.

 7. Po nabożeństwie zachęcam do skorzystania z oferty naszego punktu z literaturą.
  Do odebrania i nabycia jest najnowszy numer dwutygodnika kościelnego
  Zwiastun

Ks. Marcin Kotas

``Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne``
( J 3,16 )
 • W 1. święto Zmartwychwstania Pańskiego nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią św. o godz. 10.00. Ponadto zostanie odprawione nabożeństwo one Wrześni o godz. 13.00.
 • W 2.dzień świąt Wielkanocy nabożeństwo słowa o godz. 10.00.
 • Dobiega końca ogólnopolska akcja charytatywna: Skarbonka diakonijna. Prosimy o dostarczanie skarbonek do kancelarii parafialnej lub kate,chetom.
 • Do końca kwietnia pozostaje czas na składanie deklaracji podatkowych. Zwracam się z serdeczną prośbą o wskazanie jednego 1% podatku na rzecz naszej parafialnej Diakonii. W stosownej rubryce należy wpisać nr KRS Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP KRS 0000260697 a w polu: cel szczegółowy: Diakonis Poznań.
 • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży studiującej i pracującej.
 • W dniach 1-3 kwietnia odbędzie się w naszej parafii Ogólnopolski Ewangelicki Zjazd Młodzieży Akademickiej i Pracującej pt. Poznaj(My) się w POZnaniu. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału. Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem proszę o kontakt z kancelarią.W niedzielę 3 kwietnia po nabożeństwie w ramach XVI Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej odbędzie się koncert kameralny pt. Musica Rara.
 • Zapraszam na spotkanie Koła Seniorów, które odbędzie się on środę 6 kwietnia o godz. 15.00. Gościć będziemy socjolog dr Małgorzatę Cluząstkowską, która zaprezentuje temat pt. Towarzyszenie chorym i umierającym w hospicjum. Panie, nie mam człowieka…”(J 5,7).
 • W poniedziałek 4.04. o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej
 • Zapraszam do zapoznania się mocnymi publikacjami w naszym punkcie z literaturą. Do nabycia jest najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun.

Z Żałobnej karty:
Dziś No godzinach rannych zmarła śp. Urszula Andrzejewska termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony.

Ks. Marcin Kotas

``Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne``
( J 3,16 )
 • W 1. święto Zmartwychwstania Pańskiego nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią św. o godz. 10.00. Ponadto zostanie odprawione nabożeństwo one Wrześni o godz. 13.00.
 • W 2.dzień świąt Wielkanocy nabożeństwo słowa o godz. 10.00.
 • Dobiega końca ogólnopolska akcja charytatywna: Skarbonka diakonijna. Prosimy o dostarczanie skarbonek do kancelarii parafialnej lub kate,chetom.
 • Do końca kwietnia pozostaje czas na składanie deklaracji podatkowych. Zwracam się z serdeczną prośbą o wskazanie jednego 1% podatku na rzecz naszej parafialnej Diakonii. W stosownej rubryce należy wpisać nr KRS Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP KRS 0000260697 a w polu: cel szczegółowy: Diakonis Poznań.
 • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży studiującej i pracującej.
 • W dniach 1-3 kwietnia odbędzie się w naszej parafii Ogólnopolski Ewangelicki Zjazd Młodzieży Akademickiej i Pracującej pt. Poznaj(My) się w POZnaniu. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału. Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem proszę o kontakt z kancelarią.W niedzielę 3 kwietnia po nabożeństwie w ramach XVI Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej odbędzie się koncert kameralny pt. Musica Rara.
 • Zapraszam na spotkanie Koła Seniorów, które odbędzie się on środę 6 kwietnia o godz. 15.00. Gościć będziemy socjolog dr Małgorzatę Cluząstkowską, która zaprezentuje temat pt. Towarzyszenie chorym i umierającym w hospicjum. Panie, nie mam człowieka…”(J 5,7).
 • W poniedziałek 4.04. o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej
 • Zapraszam do zapoznania się mocnymi publikacjami w naszym punkcie z literaturą. Do nabycia jest najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun.

Z Żałobnej karty:
Dziś No godzinach rannych zmarła śp. Urszula Andrzejewska termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony.

Ks. Marcin Kotas

``Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne``
( J 3,16 )
 • W 1. święto Zmartwychwstania Pańskiego nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią św. o godz. 10.00. Ponadto zostanie odprawione nabożeństwo one Wrześni o godz. 13.00.
 • W 2.dzień świąt Wielkanocy nabożeństwo słowa o godz. 10.00.
 • Dobiega końca ogólnopolska akcja charytatywna: Skarbonka diakonijna. Prosimy o dostarczanie skarbonek do kancelarii parafialnej lub kate,chetom.
 • Do końca kwietnia pozostaje czas na składanie deklaracji podatkowych. Zwracam się z serdeczną prośbą o wskazanie jednego 1% podatku na rzecz naszej parafialnej Diakonii. W stosownej rubryce należy wpisać nr KRS Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP KRS 0000260697 a w polu: cel szczegółowy: Diakonis Poznań.
 • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży studiującej i pracującej.
 • W dniach 1-3 kwietnia odbędzie się w naszej parafii Ogólnopolski Ewangelicki Zjazd Młodzieży Akademickiej i Pracującej pt. Poznaj(My) się w POZnaniu. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału. Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem proszę o kontakt z kancelarią.W niedzielę 3 kwietnia po nabożeństwie w ramach XVI Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej odbędzie się koncert kameralny pt. Musica Rara.
 • Zapraszam na spotkanie Koła Seniorów, które odbędzie się on środę 6 kwietnia o godz. 15.00. Gościć będziemy socjolog dr Małgorzatę Cluząstkowską, która zaprezentuje temat pt. Towarzyszenie chorym i umierającym w hospicjum. Panie, nie mam człowieka…”(J 5,7).
 • W poniedziałek 4.04. o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej
 • Zapraszam do zapoznania się mocnymi publikacjami w naszym punkcie z literaturą. Do nabycia jest najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun.

Z Żałobnej karty:
Dziś No godzinach rannych zmarła śp. Urszula Andrzejewska termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony.

Ks. Marcin Kotas

 • 0