15. Niedziela po Trójcy Św.

24.09.2017
"„Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie”. "
1 P 5,7
Introit: 70, Pieśni: 307,638,651,769, Kazanie: ks. Marcin Liberacki (Łk 18,28-30)
Nabożeństwo Słowa Bożego

15. Niedziela po Trójcy Św.

„Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie”.
( 1 P 5,7 )
 1. Zapraszam na nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw, które zostanie odprawione w niedzielę 1 października o godz. 10.00. Zachęcam dzieci oraz rodziców do przygotowania koszyków z darami, którymi udekorujemy ołtarz
  w kościele. Przy tej okazji wzorem poprzednich lat zwracam się z prośbą o zbiórkę artykułów
  spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), biurowych (długopisy, kredki, zeszyty, bloki rysunkowe), higienicznych (pasta do zębów, szampon, mydło), które jako Parafia chcielibyśmy przekazać podopiecznym Domu Socjalnego Jawor
  w Poznaniu. W holu przy kościele przygotowaliśmy stosowne pojemniki. Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie i okazaną pomoc. Za tydzień również odbędzie się nabożeństwo w Gnieźnie o godz. 15.30.

 2. Wczoraj odbył się w naszym kościele koncert inauguracyjny VI edycję Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego. Dziś od godz. 15.00 w kościele odbywać się będę przesłuchania I etapu. Zapraszamy.

 3. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć .

 4. W środę 27.09. o godz. 18.00 odbędzie się w Bibliotece Raczyńskich wieczór reformacyjny. Podczas tego spotkania zostaną zaprezentowane dwa referaty: prof. Katarzyny Meller Reformacja i Słowo, czyli jak Reformacja zmieniła kulturę XVI w. oraz dr Moniki Waluś Duchowość „Postylii” ks. Samuela Dambrowskiego i jej współczesne inspiracje. Na zakończenie spotkania odbędzie się koncert muzyki barkowej. Przypominamy, iż w Bibliotece trwa wystawa pt. Solum Verbum.

 5. Próba chóru parafialnego odbędzie się najbliższy czwartek o godz. 18.00.
  zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.

 6. W miniony piątek przeżywaliśmy centralne obchody 500-lecia Reformacji w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Wymiernym owocem konferencji jest publikacja książkowa pod redakcją dr Małgorzaty Grzywacz pt. Reformacja. Europa-Polska-Wielkopolska – Szamotuły. Książka zawiera referaty wygłoszone podczas konferencji. Publikacja jest do nabycia w naszym punkcie z wydawnictwami w cenie 35 zł. Serdecznie polecam.

 7. Po nabożeństwie zachęcam do skorzystania z oferty naszego punktu z literaturą.
  Do odebrania i nabycia jest najnowszy numer dwutygodnika kościelnego
  Zwiastun.

Ks. Marcin Kotas

 • 0