1. Niedziela Adwentu

03.12.2017
"Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski. "
Za 9,9
Introit: 2, Pieśni: 421,18,29,24,596, Kazanie: Obj 5,1-5
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.

1. Niedziela Adwentu

Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski.
(Za 9,9)
 1. Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień 10.12.2017 r. o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo połączone ze Spowiedzią i Komunią Św., a kazanie wygłosi ewangelista Roman Fenger z Tychów. Za tydzień zostanie również odprawione nabożeństwo we Wrześni o godz. 15.00.

 2. W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się według ustalonego planu.

 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.

 4. W środę odbędzie się spotkanie Koła seniorów, w ramach którego p. Olaf Meyer opowie o zwyczajach i tradycjach adwentowo – bożonarodzeniowych w Chile.

 5. Zapraszamy serdecznie na pierwsze tygodniowe nabożeństwo adwentowe w najbliższą środę 6.12.2017 r. o godz. 18.00.

 6. W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.

 7. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie dla par i małżeństw, które odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 16.00. Temat: „Co wnoszę ze sobą do związku” zaprezentują duszpasterze Mariola i Roman Fengerowie z Tychów. Równolegle do spotkania odbywać się będą zajęcia dla dzieci.

 8. Uwadze Zboru polecam jednodniową wycieczkę do Wrocławia pt. Wrocławw 500-lecice Reformacji w dniu 16 grudnia (sobota). W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Narodowego w tym prace Lucasa Cranacha, zwiedzanie miasta oraz jarmark bożonarodzeniowy. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Koszt wycieczki to 125 zł. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej.

 9. Wraz z dzisiejszą niedzielą inaugurujemy ekumeniczną akcję charytatywną pt. „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Nabywając świecie wspieramy projekty Diakonii Kościoła na rzecz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji socjalnej. Cena małej świecy wynosi 5 zł, dużych: 15 zł. Świece można nabyć w kancelarii oraz punkcie z wydawnictwami.

 10. W niedzielę 17 grudnia planujemy gwiazdkę parafialną. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista ofiar na paczki dla dzieci. Prosimy także o zgłoszenie dzieci, które są spoza parafii, a chciałyby wziąć udział w Gwiazdce. Po Gwiazdce zapraszamy na wspólne spotkanie adwentowe. Będziemy wdzięczni za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Uprzejmie proszę Parafian o zapisy na listę z informacją o wypiekach lub innych specjałach, które są gotowi Państwo przygotować na spotkanie.

 11. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania jest najnowszy numer Informatora Parafialnego oraz dwutygodnika kościelnego Zwiastun. Przypominamy o wpłatach na prenumeratę „Zwiastuna” na rok 2018. Prenumerata roczna wynosi 110 zł, półroczna 55 zł. Ponadto w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

12. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy spotkanie adwentowe dzieci pt. Pierwsza świeca.
W wydarzeniu wzięło udział 30-ścioro dzieci. Niektóre dzieci zdecydowały się na nocleg w parafii. Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w warsztatach. Szczególne podziękowania składam prowadzącym szkółki niedzielne tj. Elżbiecie i Zuzannie Jen, Sandrze Śliwce, p. Rafałowi Krauze oraz Jakubowi Zbrochowi i wielu innym za przygotowanie i poprowadzenie tego wydarzenia.

Ks. Marcin Kotas

 • 0