2. Niedziela Adwentu

10.12.2017
"Wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie. "
(Łk 21,28)
Introit: 3, Pieśni: 409, 3, 5, 17, 9, Kazanie: Iz 63,15-19
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.

2. Niedziela Adwentu

Wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie.
(Łk 21,28)
 1. W niedzielę za tydzień 17.12.2017 r. o godz. 10.00 przeżywać będziemy nabożeństwo rodzinne. Po nabożeństwie przybędzie do dzieci Gwiazdor. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista ofiar na paczki dla dzieci. Prosimy także o zgłoszenie dzieci, które są spoza parafii, a chciałyby wziąć udział w Gwiazdce. Następnie zapraszamy na spotkanie adwentowe do sali w Zielonym pawilonie. Uprzejmie prosimy o zapisy na listę z informacją o wypiekach lub innych potrawach, które są gotowi Państwo przygotować na spotkanie adwentowe. Za tydzień zostanie również odprawione nabożeństwo wieczorne połączone ze Spowiedzią i Komunią św. o godz. 18.00.

 2. Z uwagi na Diecezjalną Konferencję Duchownych nie odbędę się lekcje religii w piątek. Pozostałe lekcje zgodnie z planem zajęć.

 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.

 4. Zapraszamy serdecznie na kolejne tygodniowe nabożeństwo adwentowe w środę na godz. 18.00.

 5. W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.

 6. W najbliższy piątek o godz. 17.00 w ramach Koła Pań odbędą się „Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne, tworzenie wieńców adwentowych i dekoracji świątecznych”, które poprowadzi p. Arnika Błahut. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 7. W poniedziałek 18 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej.

 8. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun, jest także do nabycia kwartalnik wydawany przez Kościół Ewangelicko-Reformowany Jednota . Do nabycia są wigilijne świecie diakonijne w cenie: duża świeca 15 zł, mała 5 zł. Przypominamy o wpłatach na prenumeratę Zwiastuna na rok 2018. Prenumerata roczna wynosi 110 zł, półroczna 55 zł. Zwracamy się z prośbą o uregulowanie składki kościelnej. Zwracamy uwagę, iż rok 2018 jest w naszej Parafii rokiem wyborczym, zaś na listę wyborców zamieszczeni są parafianie, którzy do dnia 31 stycznia 2018 uregulują składkę kościelną za rok 2017. W kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

 9. Uprzejmie prosimy seniorów o odbiór u p. Arlety Białas Paczek świątecznych. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą do rodzin, sąsiadów, znajomych naszych seniorów, których stan zdrowia nie pozwala na osobisty odbiór, o pomoc w dostarczeniu paczek.

 10. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska z pracami świątecznymi wykonanymi przez dzieci ze szkółki niedzielnej. Polecamy kartki świąteczne, pierniczki, mydełka zapachowe. Zebrane środki przeznaczone są na pracę z dziećmi.

Wspomnienie:

W dniu 7 grudnia minęła 10. rocznica śmieci śp. Edwarda Błachuta, który zmarł w wieku 41 lat. Wspominają i o modlitwę proszą żona, dwie córki, rodzice, brat z rodziną, współpracownicy. (ŚE 778).

Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane, i wybawia utrapionych na duchu. (Ps 34, 19)

Ks. Marcin Kotas

 • 0