3. Niedziela w Adwencie

13.12.2020
"Przygotujcie na pustyni drogę Pańską. Oto Wszechmocny, Pan przychodzi w mocy."
Iz 40,3.10
Introit: 4, Pieśni: 1, 15, 24, 9, Kazanie: ks. Marcin Kotas (Łk 1,67-79)
Nabożeństwo Słowa

3. Niedziela w Adwencie

``Przygotujcie na pustyni drogę Pańską. Oto Wszechmocny, Pan przychodzi w mocy``.
(Iz 40,3.10)

Introit: 4
Pieśni: 1, 15, 24, 9
Kazanie: ks. Marcin Kotas (Łk 1,67-79)

Nabożeństwo Słowa

 1. Jeszcze dziś o godzinie 15:50 na antenie TVP3 zostanie wyemitowane nabożeństwo z Kościoła Pokoju w Zabrzu. W przyszłym tygodniu o tej samej porze nastąpi emisja nabożeństwa z Kościoła Św. Trójcy w Wodzisławiu Śląskim.
 2. Zapraszam na nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Św. za tydzień, 12.2020 o godz. 10:00.
 3. W bieżącym tygodniu nie odbędzie się lekcja religii dla kl. 8. Pozostałe lekcje oraz spotkania parafialne odbędą się on-line zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęć.
 4. W poniedziałek 14.12. o godz. 17.00 odbędzie się on-line posiedzenie Rady Parafialnej.
 5. W środę o godz. 18.00 spotkanie on-line: W bliskości Słowa.
 6. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie on-line dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniach, a jeszcze się nie zgłosiły prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres poznan@luteranie.pl.
 7. W najbliższą sobotę 19.12. zapraszamy dzieci oraz rodziców na nabożeństwo adwentowo – świąteczne do kościoła na godz. 17.00. W miejsce corocznej gwiazdki pragniemy przeżywać spotkanie w kościele. Zaplanowaliśmy wspólne kolędowanie, historie adwentowe oraz niespodziankę dla dzieci. Z uwagi na ograniczenie liczby osób w kościele prosimy  o wcześniejsze potwierdzenie udziału w kancelarii (telefonicznie lub email: poznan@luteranie.pl)
 8. W czasie Adwentu dla najmłodszych parafian przygotowaliśmy szkółki niedzielne w formie on-line, które są udostępniane na stronie internetowej Parafii, jak i na naszym profilu facebookowym. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 9. W punkcie z wydawnictwami można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, świece diakonijne (duża 15 zł, mała 5 zł). Polecamy również Kalendarze ewangelickie (20 zł) oraz przewodnik po czytaniach biblijnych Z Biblią na co dzień (15 zł). Ponadto do odebrania i nabycia jest nowy numer czasopisma kościelnego
 10. Przypominamy o wpłatach na prenumeratę Zwiastuna Ewangelickiego na rok 2021. Wpłat można dokonywać zarówno bezpośrednio – w kancelarii parafialnej, jak i poprzez przelew. Zwracamy się również z prośbą z uregulowanie składki kościelnej.
 11. Wzorem poprzednich lat i w tym roku przygotowaliśmy paczki świąteczne dla seniorów. Serdecznie zapraszamy po ich odbiór (u p. Arlety Białas). Zwracamy się z prośbą do rodzin, sąsiadów, znajomych naszych seniorów o pomoc w dostarczeniu paczek.

Ks. Marcin Kotas

 • 0