Nabożeństwo gwiazdkowe

W niedzielę, 17 grudnia przeżywaliśmy w parafii nabożeństwo rodzinne, podczas którego mogliśmy obejrzeć Jasełka przygotowane przez dzieci. Autorką i reżyserką gwiazdkowego przedstawienia jak zawsze, niezmiennie od lat była Iza Kallas. W tym roku przenieśliśmy się do domu Marcina Lutra, gdzie Luter razem z żoną, dziećmi oraz przyjaciółmi zasiada do wigilijnego stołu i przedstawia biblijne sceny narodzenia Pana Jezusa. Nie zabrakło więc także Marii, Józefa, małego Jezusa, aniołów, śpiących pasterzy, baranków, owieczek czy mędrców i Heroda wraz ze strzegącym go żołnierzem. Integralną częścią przedstawienia były również kolędy. W ich śpiewie – przy akompaniamencie pianina, na którym zagrała Ania Gaś – wsparł dzieci Chór parafialny. Całości dopełniła refleksja teologiczna, którą podzieliła się z nami Izabella Kallas.

Przedstawienie gwiazdkowe zostało przygotowanie przez dzieci zarówno te najstarsze, jak i te najmłodsze. Wszystko poprzedzone było próbami na szkółkach niedzielnych oraz próbą generalną w sobotnie popołudnie. Ogromne podziękowania należą się Dzieciom za ich zaangażowanie, trud i wysiłek oraz Rodzicom za wsparcie, obecność i piękne stroje.

Po nabożeństwie do dzieci przybył Gwiazdor. Był więc czas na prezenty i zdjęcia z Gwiazdorem – te indywidualne i te zbiorowe. I nie był to koniec Gwiazdki. Chwilę później byliśmy już w Zielonym Pawilonie na parafialnym spotkaniu adwentowym. Na stołach pojawiły się świąteczne specjały – grzybowa, barszcz, śledź, sałatki, ciasta… Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, skosztować tego, co lubi. Potem była chwila wspomnień i refleksji – prezentacja multimedialna, dzięki której na chwilę powróciliśmy do wydarzeń minionego roku. Odżyła też miła tradycja wspólnego śpiewania najpiękniejszych, razem wybranych, kolęd.

Gwiazdka 2017 za nami. Był to czas cenny, który mogliśmy spędzić razem, w gronie parafialnej rodziny.

 

Zuzanna Jen

  • 0