2. Niedziela Pasyjna – Reminiscere

28.02.2021
"Bóg daje dowód swej wielkiej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł."
Rz 5,8
Introit: 31, Pieśni: 168, 646, 631, 135, Kazanie: ks. Marcin Kotas (Iz 5,1-7)
Nabożeństwo Słowa

2. Niedziela Pasyjna – Reminiscere

Bóg daje dowód swej wielkiej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.
(Rz 5,8)

Kazanie: ks. Marcin Kotas (Iz 5,1-7)
Introit: 31
Pieśni: 168, 646, 631, 135
Interludium: Johannes Brahms – Chorał „O Welt, ich muß dich lassen”, op. 122
Postludium: Johann Sebastian Bach – Preludium A-mol, BWV 543

Nabożeństwo Słowa

 1. Jeszcze dziś, o godz. 15:50 na antenie TVP3 zostanie wyemitowane nabożeństwo z kościoła św. Mateusza w Łodzi. W przyszłym tygodniu zaś o tej samej porze z kaplicy Jezusa Dobrego Pasterza w Koszalinie.
 2. W niedzielę 07.03. o godz. 10:00 zostanie odprawione nabożeństwa Słowa. Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędzie się w niedzielę 14.03.
 3. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się w sposób zdalny zgodnie z planem lekcji.
 4. W najbliższą środę o godz. 18:00 zostanie odprawione kolejne tygodniowe nabożeństwo pasyjne.
 5. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła w trybie zdalnym. Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, a jeszcze się nie zgłosiły prosimy taką informację wysyłać na adres poznan@luteranie.pl.
 6. W najbliższy piątek 5 marca o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo ekumeniczne
  z okazji Światowego Dnia Modlitwy. Nabożeństwo poprowadzą kobiety różnych wyznań chrześcijańskich. Zapraszamy.
 7. We wtorek 03 o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie (zdalne) Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego. Temat spotkania brzmi: Ora per labora – Max Weber i mit protestanckiego etosu pracy. Link do spotkania będzie dostępny na profilu facebookowym Duszpasterstwa oraz na naszej stronie internetowej. Spotkanie ma charakter otwarty – serdecznie zapraszamy do udziału.
 8. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze, które odbędzie się ONLINE 03. (sobota) o godz. 17.00. Temat spotkania pt: „A czytaliście Księgę Hioba? Przeczytajcie ją uważnie. Powracajcie do niej stale.” (Soren Kierkegaard) – o historii Hioba, która przydarza się zaprezentuje Paweł Łukasz Nowakowski.
 9. Rada Parafialna zwołuje Sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne na niedzielę 14. marca po nabożeństwie. Podczas Zgromadzenia Rada parafialna zaprezentuje sprawozdanie finansowe oraz merytoryczne za rok 2020, ponadto celem Zgromadzenia będzie przyjęcie preliminarza budżetowego na rok 2021.
 10. Trwa akcja pasyjna pt. Skarbonka Diakonijna 2021. Środki pozyskane podczas akcji zostaną przeznaczone na osoby w trudnej sytuacji materialnej. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji poprzez korzystanie z małych skarbonek lub poprzez ofiary składane do dużej skarbonki w kościele. Szczegóły akcji znajdują się na stronie internetowej diakonii Kościoła, jak i na stronie naszej Parafii. Ofiara z dzisiejszego nabożeństwo zostanie przekazana na rzecz Diakonii Kościoła. Z góry dziękuję za złożone ofiary.
 11. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz prowadzonej przez naszą Parafię stacji diakonijnej. Aby odpisać 1% podatku należy w rozliczeniu podatkowym podać numer KRS Diakonii Kościoła: 0000260697, wyliczoną kwotę 1% podatku, a w polu „cel szczegółowy” wpisać „Diakonia Poznań”. Z góry dziękujemy za wsparcie naszej stacji diakonijnej.

Ks. Marcin Kotas

 • 0