4. niedziela pasyjna – Laetare

11.03.2018
"Jeśli ziarnko pszeniczne, które wpadło do ziemi, nie obumrze, pojedynczym ziarnem zostaje; lecz jeśli obumrze, obfity owoc wydaje. "
(J 12,24)
Introit: 35, Pieśni: 558,167,745,135, Kazanie: Flp 1,15-21
Nabożeństwo Słowa

4. niedziela pasyjna – Laetare

Jeśli ziarnko pszeniczne, które wpadło do ziemi, nie obumrze, pojedynczym ziarnem zostaje; lecz jeśli obumrze, obfity owoc wydaje.
(J 12,24)
 1. Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w środę o godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo słowa w ramach tygodniowych nabożeństw pasyjnych.
 2. Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią św. w niedzielę za tydzień 18.03. o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00 (nabożeństwo wieczorne).
 3. Za tydzień 18 marca bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne, którego głównym punktem będzie wyrażenie zgody na wykup nieruchomości parafialnych przez Gminę Czerniejewo.
 1. W najbliższy wtorek o 18.00. zapraszamy na ekumeniczną modlitwę wraz ze śpiewem Taize, którą poprowadzi brat Maciej. W programie grupy warsztatowe (18.00) modlitwa (20.00) w kościele i poczęstunek.
 2. Lekcje religii w bieżącym tygodniu będą odbywały się według ustalonego planu.
 3. Chórzystów zapraszam na próbę Chóru parafialnego w czwartek na godz. 18.00, zaś o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 4. Zapraszamy na koncert inauguracyjny pt. „Lament Świętokrzyski”, w ramach Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej organizowanego przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego.  Koncert odbędzie się w naszym kościele 16 marca (piątek) o godz. 18.00.
 1. Uwadze Zboru polecam spotkanie poświęcone wychowaniu i rodzicielstwu pt. Jak wychować szczęśliwe dziecko? Spotkanie poprowadzi psychoterapeutka z zakresu pedagogiki, psychologii, seksuologii Mirosława Majerowicz-Klaus. Zapraszam wszystkich zainteresowanych: rodziców, dziadków, przyszłych rodziców, starszych i młodszych. Spotkanie dobędzie się w sobotę  17 marca o godz. 17.00.  Dla dzieci będą poprowadzone zajęcia.
 2. Zachęcam do udziału w Międzyparafialnych Rekolekcjach Pasyjnych, które odbędą się w sobotę 24 marca. Rekolekcje zaplanowane są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Początek o godz. 10.30, planowane zakończenie o godz. 14.30. Rekolekcje pt. Wolność emocjonalna poprowadzi ks. Marek Jerzy Uglorz.
 3. Miło jest nam poinformować o urządzeniu dodatkowej salki dla grupy starszej ze szkółki niedzielnej. Pozostaje przed nami jeszcze wyposażenie salki i jej zaaranżowanie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców o wsparcie i pomoc w tym przedsięwzięciu. Osoby, które zechciały wspomóc nas prosimy o kontakt z p. Sandrą Śliwką, prowadzą szkółki niedzielne dla grupy starszej.
 4. Zwracamy się z informacją o możliwości odbywania domowych wizyt duszpasterskich połączonych ze Spowiedzią i Komunią św. Mamy tu na uwadze w szczególności osoby starsze, schorowane, które nie są w stanie dotrzeć już na nabożeństwa. Prosimy o kontakt lub informację dotyczącą naszych współwyznawców, którzy życzyliby sobie takich odwiedzin przez duchownych.

Ks. Marcin Kotas

 • 0