5. niedziela pasyjna – Judica

18.03.2018
"Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu. "
Mt 20,28
Introit: 37, Pieśni: 429,165,156,756,142.7, Kazanie: (4 Mż 21,4-9)
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.

5. niedziela pasyjna – Judica

Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu.
(Mt 20,28)
  1. Zapraszam na ostatnie tygodniowe nabożeństwo pasyjne w środę o godz. 18.00. Podczas nabożeństwa kazanie wygłosi ks. Jan Ostryk z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego.
  2. Z kolei w niedzielę za tydzień 25 marca o godz. 10.00 przeżywać będziemy nabożeństwo z okazji Niedzieli Palmowej, kazanie wygłosi ks. prof. Marek Jerzy Uglorz. Za tydzień po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z rodzicami tegorocznych konfirmantów.
  3. W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się zgodnie z planem zajęć.
  1. Spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej we wtorek o godz. 19.00.
  2. W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru Parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
  3. Uprzejmie informuję o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Diakonii naszej Parafii. Szczegóły w Informatorze Parafialnym.
  4. Zachęcam do udziału w Międzyparafialnych Rekolekcjach Pasyjnych, które odbędą się w sobotę 24 marca. Rekolekcje zaplanowane są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Początek o godz. 10.30, zakończenie ok godz. 15.00. Rekolekcje pt. Wolność emocjonalna poprowadzi ks. Marek Jerzy Uglorz. Szczegóły na plakatach.
  5. Po nabożeństwie zapraszam do skorzystania z punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest nowy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun.

W dniu 8 marca br. minęła pierwsza rocznica śmierci  śp. Anny Boruty- Bisok. Dziś razem z rodziną wspominamy katechetkę i duszpasterza naszej Parafii, teologa i pedagoga. Odeszła do Pana po półrocznej walce z nowotworem przeżywszy zaledwie 41 lat. Wspominają: mąż z dziećmi, rodzice
i teściowie, rodzeństwo z rodzinami, kuzynostwo, bliższa i dalsza rodzina, przyjaciele, wdzięczni parafianie.

 

„Lecz moim szczęściem być blisko Boga, pokładam w Panu, w Bogu nadzieję moją” (Ps 73)

„Pan uzdrawia tych, których serce jest złamane, i zawiązuje ich rany” (Ps 147)

Ks. Marcin Kotas

  • 0