Niedziela Palmowa

25.03.2018
": Musi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny."
(J 3,14-15)
Introit: 39, Pieśni: 420,166,121,753,135, Kazanie:
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.

Niedziela Palmowa

: Musi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
(J 3,14-15)
 1. Dziś po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z rodzicami konfirmantów.
 2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkotygodniowe. Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Po nabożeństwie ok. 19.15 zapraszamy na Wieczerzę sederową (Pesach). W Wielki Piątek zostaną odprawione dwa nabożeństwa spowiednio-komunijne o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00.
 3. W 1. Święto Zmartwychwstania Pańskiego nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. o godz. 10.00. Natomiast w 2. dzień Świąt Wielkanocy nabożeństwo słowa o godz. 10.00.
 1. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży studiującej i pracującej.
 2. Próba Chóru Parafialnego odbędzie się w tym tygodniu wyjątkowo środę o 18.00.
 3. Z uwagi na nabożeństwo wielkoczwartkowe nie odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 4. Dobiega końca ogólnopolska akcja charytatywna: Skarbonka diakonijna. Prosimy o dostarczanie skarbonek do kancelarii parafialnej lub katechetom.
 5. Już dziś zapraszam na koncert ludowej muzyki tradycyjnej Romów, kresów i wielkopolski w wykonaniu Waldemara Rychłego i Dominiki Dołżyńskiej. Koncert odbędzie się 7 kwietnia (sobota) o godz. 19.30. Osoby zainteresowane udziałem w koncercie prosimy
  o zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. Do końca kwietnia pozostaje czas na składanie deklaracji podatkowych. Zwracam się z serdeczną prośbą o wskazanie 1% podatku na rzecz naszej parafialnej Diakonii. W stosownej rubryce należy wpisać nr KRS Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP KRS 0000260697 a w polu: cel szczegółowy: Diakonia Poznań.
 7. Wczoraj przeżywaliśmy Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne. Gościliśmy współwyznawcówin. z Kalisza, Konina, Bydgoszczy, Grudziądza, Torunia. Był to wartościowy i błogosławiony czas. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację i poprowadzenie rekolekcji.
 8. Po nabożeństwie zapraszam na otwarcie wystawy fotograficznej w holu Centrum parafialnego. Autorem prac jest p. Waldemar Stürmer.
 9. Do odebrania jest nowy numer Informatora Parafialnego.

Wspomnienie

W dniu 23. marca minęła 6. rocznica śmierci śp. ks. Tadeusza Raszyka, długoletniego proboszcza naszej Parafii, konseniora i seniora Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Śp. ks. Tadeusz Raszyk zmarł po ciężkiej chorobie w Poznaniu przeżywszy 64 lata. Pozostawił żonę Halinę, troje dzieci z rodzinami, bliższą i dalszą rodzinę.

 

„Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny. (2 Kor 5,1)

Ks. Marcin Kotas

 • 0