4. niedziela po Wielkanocy – Cantate

29.04.2018
"Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił."
Ps 98,1
Introit: 49, Pieśni: 620,623, 629,582, Kazanie: Dz 16,23-25
Nabożeństwo słowa

4. niedziela po Wielkanocy – Cantate

Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił.
(Ps 98,1)
  1. Zapraszam na nabożeństwo za tydzień w niedzielę 6 maja. Będzie to nabożeństwo połączone ze spowiedzią i Komunią Św.. Bezpośrednio po nabożeństwie w kościele odbędzie się spotkanie z imamem poznańskiej wspólnoty muzułmańskiej Yoseffem Chadidem.

  2. Za tydzień zostanie także odprawione nabożeństwo w naszym filiale w Gnieźnie o godz. 15.30.

  3. W związku z „weekendem majowym” lekcje religii zostają odwołane.

  4. Majowe spotkanie koła seniorów zostaje przeniesione na drugą środę miesiąca tj. 9 maja, godzina pozostaje bez zmian.

  5. Próba chóru parafialnego jak również spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła w najbliższy czwartek się nie odbędą.

  6. Trwa ogólnokościelna zbiórka pieniężna na rzecz funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Z funduszu Bratniej Pomocy wspierane są parafie ewangelickie w remontach swoich kościołów, kaplic czy też plebanii. Prosimy o składanie ofiar na listę w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafialne z dopiskiem Bratnia Pomoc. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.

  7. Uwadze Zboru polecamy XII Wiosnę Muzyczną u Luteranów. W ramach naszego festiwalu zostaną wykonane 3 koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się w najbliższą sobotę 5 maja o godz. 18.00 – koncert organowy w wykonaniu Klaudii Twardzik. Pozostałe koncerty: 12.05. – „Motety rodziny Bachów” i 19.05. – koncert kameralny pt. „Büchlein”. Szczegółowy program festiwalu zamieszczony jest na wydrukach oraz na stronie internetowej parafii.

  8. W dniach 23 do 27 lipca odbędą się w naszej parafii półkolonie z językiem angielskim dla dzieci w wieku 6-13 lat. Prowadzone będą przez grupę Amerykanów. Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeniowe będą dostępne w najbliższym czasie.

  9. Po nabożeństwie zachęcam do skorzystania i zapoznania się z nową ofertą punktu z literaturą.

Ks. Marcin Kotas

  • 0