Święto Trójcy Świętej

27.05.2018
"Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały Jego!"
(Iz 6,3)
Introit: 55, Pieśni: 777,239,552,301, Kazanie: Ef 1,3-14
Nabożeństwo Słowa

Święto Trójcy Świętej

 • 0
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały Jego! (Iz 6,3)
(Iz 6,3)
 1. Nabożeństwo w niedzielę za tydzień 3 czerwca o godz. 10.00 będzie ono połączone ze spowiedzią i sakramentem Komunii Św. Za tydzień zostanie także odprawione nabożeństwo w naszym filiale w Gnieźnie o godz. 15.30.

 2. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się jedynie w środę.

 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej.

 4. W czwartek nie odbędzie się próba chóru parafialnego oraz spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła.

 5. Od wczoraj odbywa się Diecezjalny Zjazd Chórów w Lipnie. W zjeździe bierze udział także nasz chór parafialny.

 6. Dziś dobiega końca ogólnopolska zbiórka ofiar na rzecz funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Osoby, które zechciałby jeszcze złożyć ofiarę mogą to uczynić w kancelarii parafialnej po nabożeństwie.

 7. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie poświęcone wychowaniu, rodzicielstwu, relacjom, które odbędzie się w niedzielę 10.06. bezpośrednio po nabożeństwie. Gościć będziemy terapeutkę Katarzynę Michalską, która zaprezentuje temat pt.: Depresja w rodzinie i jej konsekwencje.

 8. Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Poznaniu zaprasza na konferencję pt. Drogi Powrotu. 70-lecie Izraela. Konferencja odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 10.00 w naszej Parafii. W programie m.in. referaty, okolicznościowa wystawa. Uczestnictwo bezpłatne. Zapisy w kancelarii parafialnej lub mailowo slowoimysl2018@wp.pl.

 9. Rada parafialna informuje o Zgromadzeniu parafialnym, które odbędzie się
  w
  niedzielę 17 czerwca po nabożeństwie. Głównym punktem obrad Zgromadzenia będzie przyjęcie sprawozdania finansowego z działalności gospodarczej prowadzonej przez Parafię za rok 2017.

 10. W dniach 23 do 27 lipca odbędą się w naszej parafii półkolonie z językiem angielskim (English Bible Camp) dla dzieci w wieku 6-13 lat. Prowadzone będą przez grupę Amerykanów z Kościoła Luterańskiego. Koszt uczestnictwa to 100 zł za pierwsze dziecko, zaś za każde kolejne 70 zł. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub mailowo do 15.06. Karty zgłoszeniowe są już dostępne.

 11. Informujemy, iż w tym roku piknik parafialny odbędzie się w niedzielę 24 czerwca. W tym dniu zostanie odprawione nabożeństwo rodzinne z okazji zakończenia roku szkolnego. Po nabożeństwie odbędzie się rozdanie świadectw z nauczania katechetycznego.

 12. Po nabożeństwie zapraszam do naszego punktu z literaturą. Szczególnie polecam najnowszy numer naszego pisma kościelnego „Zwiastun”.

Ks. Marcin Kotas