1. po Trójcy Świętej

3.06.2018
"Kto was słucha, mnie słucha, a kto wami gardzi, mną gardzi. "
Łk 10,16
Introit: 56, Pieśni: 439,237,783,541,603, Kazanie: Jr 23,16-29
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.

1. po Trójcy Świętej

 • 0
Kto was słucha, mnie słucha, a kto wami gardzi, mną gardzi. (Łk 10,16)
(Łk 10,16)
 1. Zapraszam na nabożeństwo słowa w niedzielę za tydzień 10 czerwca o godz. 10.00. Za tydzień zostanie także odprawione nabożeństwo w naszym filiale we Wrześni o godz. 15.00
 2. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbywać się będą według ustalonego planu.
 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej.
 4. W środę 6 czerwca o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Koła seniorów. Tym razem poruszony będzie temat uchodźców.
 5. W czwartek o godz. 18.00 próba chóru parafialnego zaś o godz. 19.30 spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie poświęcone wychowaniu, rodzicielstwu, relacjom, które odbędzie się w niedzielę 10.06. bezpośrednio po nabożeństwi Gościc będziemy terapeutkę Katarzynę Michalską, która zaprezentuje temat pt.: Depresja w rodzinie i jej konsekwencje.
 7. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca o gdzo.17.00
 8. Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Poznaniu zaprasza na konferencję pt. Drogi Powrotu. 70-lecie Izraela. Konferencja odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 10.00 w naszej Parafii.
  W programie m.in. referaty, okolicznościowa wystawa. Uczestnictwo bezpłatne. Zapisy w kancelarii parafialnej lub mailowo slowoimysl2018@wp.pl.
 9. Rada parafialna informuje o Zgromadzeniu parafialnym, które odbędzie się w niedzielę 17 czerwca po nabożeństwie. Głównym punktem obrad będzie przyjęcie sprawozdania finansowego z działalności gospodarczej prowadzonej przez Parafię za rok 2017.
 10. W dniach 23 do 27 lipca odbędą się w naszej parafii półkolonie z językiem angielskim (English Bible Camp) dla dzieci w wieku 6-13 lat. Prowadzone będą przez grupę Amerykanów z Kościoła Luterańskiego. Koszt uczestnictwa to 100 zł za pierwsze dziecko, zaś za każde kolejne 70 zł. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub mailowo do 15.06.
 11. Zapraszamy na piknik parafialny, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca. W tym dniu zostanie odprawione nabożeństwo rodzinne z okazji zakończenia roku szkolnego. Po nabożeństwie odbędzie się rozdanie świadectw z nauczania katechetycznego. Prosimy o wpisywanie się na listę osób, które chciałyby przynieść ciasto bądź sałatki.
 12. W tegorocznej zbiórce ofiar na rzecz funduszu BPGA zebraliśmy 1260 zł. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

Wspomnienie: 

W minionym roku mija 27. rocznica śmierci śp. Ireny Przybylskiej. O wspomnienie i modlitwę prosi córka Irena wraz rodziną. Przy tej okazji wspominany również brata śp. Mieczysława Przybylskiego, który odszedł do Pana w 2009 roku.

 

Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. (J 11,25)

Ks. Marcin Kotas