3. Niedziela po Trójcy Świętej

17.06.2018
"Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby szukać i zbawić to, co zginęło."
Łk 19,10
Introit: 58, Pieśni: 429,646,634,737,757, Kazanie: 1 J 1,5-2,6
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.

3. Niedziela po Trójcy Świętej

  • 0
Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby szukać i zbawić to, co zginęło.
(Łk 19,10)
  1. Dziś o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo wieczorne połączone ze Spowiedzią i Komunią Św.

  2. W niedzielę 24 czerwca o godz. 10.00 przeżywać będziemy nabożeństwo rodzinne z okazji zakończenia roku szkolnego. W nabożeństwie udział wezmą dzieci oraz chór męski z Wisły. Po nabożeństwie rozdanie świadectw oraz piknik parafialny. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Będziemy wdzięczny za przygotowanie ciast, sałatek, napojów. Osoby chętne do pomocy prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej.

  3. We wtorek o godz. 18.00 w sali posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ul. Mielżyńskiego, odbędzie się Wieczór poetycki ks. Sławomira Janusza Sikory, proboszcza parafii luterańskiej w Szczecinie, wykładowcy i maratończyka pt. Bieg ku wierze, miłości i nadziei. Spotkanie poprowadzi wykładowczyni ChAT prof. Kalina Wojciechowska, a oprawę muzyczną zapewni Poznańska Szkoła Chóralna Jerzego Kurczewskiego.

  4. Próba chóru parafialnego odbędzie się w sobotę o godz. 16.30.

  5. W czwartek o godz. 19.00 w ramach spotkania dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła spotkanie przy grillu w ogrodzie parafialnym.

  6. W piątek 22 czerwca o godz. 17.15 spotkanie Koła Pań. W programie druga część wystąpienia p. dr Liliany Krantz-Domasłowskiej pt. „Motywy roślinne w historii sztuki”. Część trzecią zaplanowano we wrześniu.

  7. Rada parafialna zwraca się z prośbą o zbiórkę ofiar na leczenie ks. Dariusza Lika, proboszcza parafii w Zielonej Górze. Ks. Lik od 2015 r. zmaga się z nowotworem, ma 52 lata. Podjął decyzję o leczeniu niekonwencjonalnym. Potrzeba jest kwota 65 000 tys. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej, przelewem na konto parafialne z dopiskiem: na leczeni ks. Lika lub też do skrzynki wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zbiórka potrwa do końca września. Za każdy dar składam serdeczne podziękowania.

  8. Do odbioru i nabycia jest najnowszy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun. Uwadze Zboru polecamy wakacyjny numer Informatora Parafialnego. Znajdziemy w nim zarówno relacje z minionych wydarzeń, jak i wiele interesujących artykułów z różnych dziedzin. Dzieci zachęcamy do zapoznania się z wkładką pt. „Kącik dla dzieci”. Do nabycia jest także nowy numer kwartalnika wydawanego przez Kościół Ewangelicko-Reformowany Jednota.

  9. Dziś bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie parafialne. Głównym punktem obrad będzie przyjęcie sprawozdania finansowego z działalności gospodarczej prowadzonej przez Parafię za rok 2017.

Ks. Marcin Kotas