4. Niedziela po Trójcy Świętej

24.06.2018
"Prawda jest treścią Słowa Twego i na wieki trwa sprawiedliwy wyrok. "
Ps 119,160
Introit: Ps 42,2-12, Pieśni: liturgia młodzieżowa, Kazanie: Ps 84
Nabożeństwo rodzinne

4. Niedziela po Trójcy Świętej

  • 0
Prawda jest treścią Słowa Twego i na wieki trwa sprawiedliwy wyrok.
(Ps 119,160)
  1. Zapraszam na nabożeństwo za tydzień o godz. 10.00 będzie to nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. Za tydzień zostanie także odprawione nabożeństwo w naszym filiale w Gnieźnie o godz. 15.30.
  2. Dziś mija ostateczny termin zapisów dzieci na półkolonię z językiem angielskim pt. English Bible Camp. Półkolonie prowadzone przez wolontariuszy z USA odbywać się będą od 23 do 27 lipca. Koszt to 100 zł za pierwsze dziecko i 70 zł za każde kolejne. Zaproszenie  skierowanie jest także do dzieci spoza naszej Parafii.
  1. Podobnie jak w roku ubiegłym, i tym razem chcemy wspólnie z dziećmi przeżyć ostatni weekend wakacji (24-28.08.2018). W tym roku planujemy 4-dniowy wyjazd do Pstrążnej (Kudowa Zdrój). Koszt wyjazdu: 300 zł. Zgłoszenia u Pani Sandry Śliwki pod numerem tel. 667-874-115 bądź na adres mailowy sandra@wp.pl.
  2. W dniach od 27 do 30 września (czw.-nd.) planujemy wycieczkę parafialną do Lublina. Koszt to 400 zł od osoby. W cenę wliczony jest przejazd, nocleg, wyżywienie i atrakcje. Wśród atrakcji m. in. zwiedzanie Kazimierza Dolnego, ewangelickiego Lublina, odwiedziny lublińskiej parafii. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam do zapisywania się na wycieczkę w kancelarii parafialnej bądź mailowo wraz z przedpłatą w wysokości 50 zł.
  3. W ramach diakonii parafialnej opiekujemy się rodziną z Domu Pomocy Społecznej. Rodzina jest w trudnej sytuacji życiowej. Zwrócono się do nas z prośbą o podarowanie telewizora oraz regału na książki. Tą drogą kierujemy prośbę i apel o możliwość przekazania naszym podopiecznym wspomnianego sprzętu. Jeśli ktoś dysponowałby TV lub regałem i byłby gotów przekazać sprzęt to prosimy o kontakt z panią Arletą Białas lub kancelarią parafialną. Za okazaną pomoc z góry dziękujemy.
  4. Rada parafialna zwraca się z prośbą o zbiórkę ofiar na leczenie ks. Dariusza Lika, proboszcza parafii w Zielonej Górze. Ks. Lik od 2015 r. zmaga się z nowotworem, ma 52 lata. Potrzebna jest kwota 65 000 tys. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej, przelewem na konto parafialne z dopiskiem: na leczeni ks. Lika lub też do skrzynki wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zbiórka potrwa do końca września. Za każdy dar składam serdeczne podziękowania.
  5. Do odbioru i nabycia jest najnowszy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun. Uwadze Zboru polecamy wakacyjny numer Informatora Parafialnego.
  6. Dzisiaj po nabożeństwie zapraszamy wszystkich serdecznie na piknik parafialny. Na dzieci czeka wiele atrakcji. Natomiast bezpośrednio po nabożeństwie rozdane zostaną dyplomy za udział w szkółkach niedzielnych oraz świadectwa ukończenia lekcji religii, natomiast pozostałych uczestników nabożeństwa zapraszamy do ogrodu parafialnego.

Ks. Marcin Kotas