5. Niedziela po Trójcy Świętej

1.07.2018
"Ef 2,8"
Łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar.
Introit: 60, Pieśni: 429, 660, 623, 620, 314, Kazanie: 1 Mż 12,1-4
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

5. Niedziela po Trójcy Świętej

Łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar.
(Ef 2,8)
  1. Zapraszam na nabożeństwo słowa w niedzielę 8 lipca o godz. 10.00. Za tydzień zostanie także odprawione nabożeństwo w naszym filiale we Wrześni o godz. 15.00.

  2. Podobnie jak w roku ubiegłym, i tym razem chcemy wspólnie z dziećmi przeżyć ostatni weekend wakacji (24-28.08.2018). W tym roku planujemy 4-dniowy wyjazd do Pstrążnej (Kudowa Zdrój). Koszt wyjazdu: 300 zł. Zgłoszenia u Pani Sandry Śliwki pod numerem tel. 667-874-115 bądź na adres mailowy sliwka.sandra@wp.pl.

  3. W dniach od 27 do 30 września (czw.-nd.) planujemy wycieczkę parafialną do Lublina. Koszt to 400 zł od osoby. W cenę wliczony jest przejazd, nocleg, wyżywienie i atrakcje. Wśród atrakcji m. in. zwiedzanie Kazimierza Dolnego, ewangelickiego Lublina, odwiedziny lublelskiej parafii. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam do zapisywania się na wycieczkę w kancelarii parafialnej bądź mailowo wraz z przedpłatą w wysokości 50 zł.

  4. W ramach diakonii parafialnej opiekujemy się rodziną z Domu Pomocy Społecznej. Rodzina jest w trudnej sytuacji życiowej. Zwrócono się do nas z prośbą o podarowanie telewizora. Tą drogą kierujemy prośbę i apel o możliwość przekazania naszym podopiecznym wspomnianego sprzętu. Jeśli ktoś dysponowałby TV i byłby gotów przekazać sprzęt to prosimy o kontakt z panią Arletą Białas lub kancelarią parafialną. Za okazaną pomoc z góry dziękujemy.

  5. Przypominamy o prowadzonej w parafii zbiórce ofiar na leczenie ks. Dariusza Lika, proboszcza parafii w Zielonej Górze. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej, przelewem na konto parafialne z dopiskiem: na leczenie ks. Lika lub też do skrzynki wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zbiórka potrwa do końca września. Za każdy dar składamy serdeczne podziękowania.

  6. Po nabożeństwie zapraszam do naszego punku z literaturą. Uwadze Zboru polecamy nowy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun, czasopismo wydawane przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe pt. Wiara i Mundur oraz wakacyjne wydanie Informatora parafialnego.

Ks. Marcin Kotas

  • 0