9. Niedziela po Trójcy Świętej

29.07.2018
"Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać. "
Łk 12,48
Introit: 64, Pieśni: 634, 722, 715, 736, Kazanie: Jr 1,4-10
Nabożeństwo Słowa

9. Niedziela po Trójcy Świętej

Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać.
(Łk 12,48)
  1. Zapraszam na nabożeństwo w niedzielę za tydzień 5 sierpnia o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo połączone ze Spowiedzią i Komunią Św. Za tydzień zostanie również odprawione nabożeństwo w Gnieźnie o godz. 15.30.
  2. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle zaprasza na XXII Forum Ewangelickie, które odbędzie się dniach 14-16 września 2018 r. w Wiśle. Temat przewodni: „Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania”. Zgłoszenia należy kierować na adres Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą upływa 14 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy odebrać można w kancelarii parafialnej. Dostępny jest także na stronie internetowej wiślańskiej parafii i portalu Diecezji Cieszyńskiej.
  1. Przypominamy o planowanej w dniach od 27 do 30 września (czw.-nd.) wyciecze parafialnej do Lublina. Koszt to 400 zł od osoby. W cenę wliczony jest przejazd, nocleg, wyżywienie, zwiedzanie m. in. Kazimierza Dolnego, ewangelickiego Lublina, a także odwiedziny miejscowej parafii ewangelickiej. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam do zapisywania się na wycieczkę w kancelarii parafialnej bądź mailowo wraz z przedpłatą w wysokości 50 zł.
  2. Trwa zbiórka ofiar na leczenie ks. Dariusza Lika, proboszcza parafii w Zielonej Górze. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej, przelewem na konto parafialne z dopiskiem: na leczenie ks. Lika lub też do skrzynki wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zbiórka potrwa do końca września. Za każdy dar składamy serdeczne podziękowania.
  3. W minionym tygodniu odbywały się w naszej Parafii półkolonie z językiem angielskim  English Bible Camp. Brało w nich udział 26 dzieci zarówno z naszej Parafii jak i spoza niej. Serdeczne podziękowania składamy wolontariuszom z USA, jak i polskim opiekunom oraz prowadzącym.
  4. Po nabożeństwie zapraszam do naszego punktu z literaturą.

Ks. Marcin Kotas

  • 0