13. Niedziela po Trójcy Świętej

26.08.2018
"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych braci, mnie uczyniliście. "
Mt 25,40
Introit: 68, Pieśni: 360,830,824,828, Kazanie: 1 Mż 4,1-16a
Nabożeństwo Słowa

13. Niedziela po Trójcy Świętej

  • 0
Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych braci, mnie uczyniliście.
(Mt 25,40)
  1. Zapraszam na nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. w niedzielę za tydzień 2 września na godz. 10.00. Za tydzień również nabożeństwo w Gnieźnie o godz. 15.30.
  2. Nabożeństwo na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w niedzielę 9 września o godz. 10.00. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne poświęcone nauczaniu katechetycznemu w nowym roku szkolnym.
  3. PARAFIA EWANGELICKO – AUGSBURSKA W BYDGOSZCZY zaprasza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Ekumeniczne Nabożeństwo Dziękczynne z okazji 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Nabożeństwo z udziałem ks. bpa Marcina Hintza, odbędzie się w sobotę 8 września 2018 roku o godz. 11.00 w Kościele Zbawiciela w Bydgoszczy plac Zbawiciela 1. W programie także otwarcie wystawy pt. Niepodległa dla wszystkich. Wykład prof. Jarosława Kłaczkowa, oraz koncert.
  4. Przypominamy o planowanej w dniach od 27 do 30 września (czw.-nd.) wycieczce parafialnej do Lublina. Koszt to 400 zł. W programie m. in. zwiedzanie Kazimierza Dolnego, ewangelickiego Lublina, a także odwiedziny miejscowej parafii ewangelickiej. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zapisanie się w kancelarii parafialnej bądź mailowo wraz z przedpłatą w wysokości 50 zł. Bliższe informacje znajdują się na wydrukach przy wyjściu z kościoła.
  5. Trwa zbiórka ofiar na leczenie ks. Dariusza Lika, proboszcza parafii w Zielonej Górze. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej, przelewem na konto parafialne z dopiskiem: na leczenie ks. Lika lub też do skrzynki wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zbiórka potrwa do końca września. Za każdy dar składamy serdeczne podziękowania.
  6. Od ubiegłego piątku do wtorku grupa dzieci z naszej parafii przebywa wraz z opiekunami na wycieczce w Pstrążnej na Dolnym Śląsku.

Ks. Marcin Kotas