14. Niedziela po Trójcy Świętej

2.09.2018
"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych braci, mnie uczyniliście."
Ps 103,2
Introit: 69, Pieśni: 429,673,656,802,651, Kazanie: 1 Tes 1,2-10
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.

14. Niedziela po Trójcy Świętej

 • 0
Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych braci, mnie uczyniliście.
(Ps 103,2)
 1. Nabożeństwo na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w niedzielę 9 września o godz. 10.00. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie organizacyjne poświęcone nauczaniu katechetycznemu w nowym roku szkolnym.

 2. Za tydzień odbędzie się także nabożeństwo w naszym filiale we Wrześni o godz. 15.00.

 3. Pamiątka poświęcenia kościoła odbędzie się 16 września o godz. 10.00. W czasie nabożeństwa kazanie wygłosi Zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej, ks. bp Waldemar Pytel. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie, podczas którego bp W. Pytel opowie o Diecezji Wrocławskiej i Kościele Pokoju w Świdnicy.

 4. W środę 5 września o godz. 15.00 odbędzie się pierwsze po wakacyjnej przerwie Koło Seniorów. Tym razem Pan Olaf Meyer zaprezentuje fotografie z Peru i Chile.

 5. W czwartek o godz. 18.00 – próba chóru parafialnego, zaś o godz. 19.30 – spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła.

 6. Koło Pań odbędzie się w piątek 7 września o godz. 17.15, w czasie którego pani dr Liliana Krantz-Domasłowska, opowie o motywach roślinnych w historii sztuki.

 7. Parafia Ewangelicko – Augsburska w Bydgoszczy zaprasza w ramach europejskich dni dziedzictwa na ekumeniczne nabożeństwo dziękczynne z okazji 100. Odzyskania niepodległości przez Polskę. Nabożeństwo z udziałem ks. bpa Marcina Hintza, odbędzie się w sobotę 8 września 2018 roku o godz. 11.00 w Kościele Zbawiciela w Bydgoszczy, plac Zbawiciela 1. W programie także otwarcie wystawy pt. Niepodległa dla wszystkich, wykład prof. Jarosława Kłaczkowa oraz koncert.

 8. Posiedzenie Rady Parafialenj odbędzie w poniedziałek 10 września o godz. 17.00.

 9. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nowy cykl spotkań „Dialogii w wierze”. Pierwsze spotkanie odbędzie 23 września zaraz po nabożeństwie. Prowadzić je będzie pan Paweł Nowakowski, teolog, psycholog, pedagog.

 10. Przypominamy o planowanej w dniach od 27 do 30 września (czw.-nd.) wycieczce parafialnej do Lublina. Koszt to 400 zł. W programie m. in. zwiedzanie Kazimierza Dolnego, ewangelickiego Lublina, a także odwiedziny miejscowej parafii ewangelickiej. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zapisanie się w kancelarii parafialnej bądź mailowo wraz z przedpłatą w wysokości 50 zł. Bliższe informacje znajdują się na wydrukach przy wyjściu z kościoła.

 11. Trwa zbiórka ofiar na leczenie ks. Dariusza Lika, proboszcza parafii w Zielonej Górze. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej, przelewem na konto parafialne z dopiskiem: na leczenie ks. Lika lub też do skrzynki wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zbiórka potrwa do końca września. Za każdy dar składamy serdeczne podziękowania.

 12. W minioną niedzielę zmarł ks. Adam Podżorski, probosz parafii w Skoczowie. Przeżył 64 lata. Wraz z chórem Gloria odwiedził on naszą parafię w 2015 r. Pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym w Skoczowie.

 13. Uwadze Zboru polecam najnowszy numer Informatora Parafialnego.

Ks. Marcin Kotas