14. Niedziela po Trójcy Świętej

14.09.2020
"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych braci, mnie uczyniliście."
Ps 103,2
Introit: 69, Pieśni: 490, 787, 653, 318 , Kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Łk 19,1-10)
Nabożeństwo Słowa

14. Niedziela po Trójcy Świętej

Błogosław, duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego!
(Ps 103,2)

Introit: 69
Pieśni: 490, 787, 653, 318
Kazaine: mgr teol. Filip Lipiński (Łk 19,1-10)

  1. W niedzielę 20.09 o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo dziękczynne z udziałem Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca z okazji setnej rocznicy utworzenia naszej Parafii. Nabożeństwo połączone będzie ze spowiedzią i sakramentem Wieczerzy Pańskiej. Dzień wcześniej, w sobotę 19.09 o godz. 17.00, w ramach obchodów odbędzie się promocja zbioru rozmyślań i modlitw ks. Tadeusza Raszyka. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach. Przy tej okazji zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w organizacji naszych uroczystości. Po nabożeństwie niedzielnym planujemy zaprosić wszystkich gości na poczęstunek do ogrodu parafialnego. Będziemy wdzięczni za przygotowanie ciast lub innych wypieków. Osoby, rodziny, które byłby gotowe nas wspomóc prosimy o taki sygnał w kancelarii parafialnej. Można też zgłosić się w tygodniu telefonicznie lub mailowa. Z góry serdecznie dziękujemy.
  2. Zajęcia szkółki niedzielnej będą odbywały się regularnie od niedzieli 27.09. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału.
  3. W poniedziałek 14 września na godz. 17.00. odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej.
  4. W środę o godz. 18.00. zapraszamy na spotkanie z cyklu W bliskości Słowa.
  5. W czwartek o 19.30 (zmiana godziny) odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
  6. Już dziś zapraszamy na spotkanie z cyklu Dialogi w wierze, czyli luterańskie spotkania nie tylko z filozofią. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 09. po nabożeństwie. Temat w brzmieniu: „Zło – grzyb porastający powierzchnię świata” (Hannah Arendt) – człowiek w obliczu zła” zaprezentuje Paweł Łukasz Nowakowski.
  7. Parafia dysponuje mieszkaniami na wynajem w Poznaniu przy ul. Roboczej 9. Są to mieszkania dwu- i trzypokojowe, wykończone ze stanu deweloperskiego „pod klucz” z urządzoną kuchnią, łazienką, wyposażone w sprzęt AGD. Lokale w budynku po kapitalnym remoncie, z miejscami parkingowymi oraz pomieszczeniami piwnicznymi. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  8. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest nowy numer czasopisma kościelnego Zwiastun Ewangelicki.

Ks. Marcin Kotas

  • 0