15. Niedziela po Trójcy Świętej

9.09.2018
"Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie"
1 P 5,7
Introit: 70, Pieśni: 100,698,667,671, Kazanie: Ga 5,25-6,3.7-10
Nabożeństwo Słowa

15. Niedziela po Trójcy Świętej

 • 0
Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie
(1 P 5,7)
 1. Dziś po nabożeństwie odbędą się spotkania z rodzicami uczniów w sprawie nauczania katechetycznego w nowym roku szkolnym.

 2. W niedzielę 16.09. o godz. 10.00 odbędzie się nabożeństwo z okazji Pamiątki Poświęcenia naszego kościoła. Kazanie wygłosi Zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej ks. bp Waldemar Pytel. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie, podczas którego bp Pytel opowie o Diecezji Wrocławskiej oraz Kościele Pokoju w Świdnicy. Za tydzień również zostanie odprawione nabożeństwo wieczorne o godz. 18.00.

 3. Nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw przeżywać będziemy w niedzielę 7 października. Wzorem poprzednich lat planujemy i tym razem przeprowadzić w parafii zbiórkę artykułów spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), szkolnych (długopisy, kredki, zeszyty, bloki rysunkowe), higienicznych (pasta do zębów, szampon, mydło), które przekażemy podopiecznym Diakonijnej Spółki Zatrudnienia, której nasza parafia jest udziałowcem. W holu przy kościele od przyszłej niedzieli będą wystawione pojemniki, do których będzie można składać artykuły. Zbiórkę zakończymy w dniu Święta Żniw. Z góry dziękuję za zaangażowanie i okazaną pomoc.

 4. W tym roku szkolnym ruszamy z nowym cyklem spotkań pt. „Dialogii w wierze”. Pierwsze spotkanie odbędzie w niedzielę 23 września zaraz po nabożeństwie. Spotkanie poprowadzi pan Paweł Nowakowski (teolog, filozof, psycholog).

 5. Dobiega końca termin zapisów na wycieczparafialną do Lublina w dniach 2730 września (czw.-nd.). Koszt to 400 zł. W programie m. in. zwiedzanie Kazimierza Dolnego, ewangelickiego Lublina, a także odwiedziny miejscowej parafii ewangelickiej. Bliższe informacje znajdują się na wydrukach przy wyjściu z kościoła.

 6. W poniedziałek 10.09. o godz. 17.00 posiedzenie Rady Parafialnej.

 7. Próba chóru parafialnego odbędzie się najbliższy czwartek o godz. 18.00. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich, którzy lubią śpiewać do wstąpienia do Chóru parafialnego.

 8. W czwartek o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.

 9. Po nabożeństwie zachęcam do skorzystania z oferty naszego punktu z literaturą.
  Do odebrania i nabycia jest najnowszy numer dwutygodnika kościelnego
  Zwiastun oraz powakacyjne wydanie Informatora Parafialnego.

Ks. Marcin Kotas