Pamiątka Poświęcenia Kościoła

16.092018
"O jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła z radości do Boga Żywego"
Ps 84,2-3
Introit: 110, Pieśni: 439,306,552,558,575, , Kazanie:
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.

Pamiątka Poświęcenia Kościoła

  • 0
O jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła z radości do Boga Żywego
(Ps 84,2-3)
  1. Po nabożeństwie zapraszamy na poczęstunek, zaś po poczęstunku w kościele odbędzie się spotkanie z ks. bp. Waldemarem Pytlem, który opowie o Diecezji Wrocławskiej, jak i Kościele Pokoju w Świdnicy.
  2. Jeszcze dziś o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo wieczorne.
  3. Zapraszam na nabożeństwo słowa w niedzielę 23.09. na godz. 10.00. Po nabożeństwie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Dialogi w wierze, czyli luterańskie spotkania nie tylko z filozofią. Temat pt. Rozum – ta diabelska prostytutka” (M. Luter)-czy naprawdę potrzebujemy filozofii? zaprezentuje Paweł Łukasz Nowakowski.
  4. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć poza grupą konfirmacyjną, której zajęcia w piątek są odwołane z uwagi na Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej w Świdnicy (21-22.09.). Zapraszamy młodzież do udziału. Dysponujemy jeszcze wolnym miejscem.
  5. Próba chóru parafialnego odbędzie się najbliższy czwartek o godz. 18.00 zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.
  6. W sobotę 22 września w różnych miastach kraju odbywać się będzie Noc Świątyń. Inicjatywa polega na autoprezentacji Kościołów różnych wyznań, związków wyznaniowych, a także religii. W to wydarzenie włączyła się nasza Parafia. Od godz. 18.00-22.00, o każdej pełnej godzinie będzie prezentowany blok programowy, w którym zaplanowaliśmy krótkie rozważanie, referat, minikoncert oraz rozmowy. Szczegóły na stornie internetowej www.nocswiatyn.pl
  7. Nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw przeżywać będziemy w niedzielę 7 października. Wzorem poprzednich lat planujemy i tym razem przeprowadzić w parafii zbiórkę artykułów spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), szkolnych (długopisy, kredki, zeszyty, bloki rysunkowe), higienicznych (pasta do zębów, szampon, mydło), które przekażemy podopiecznym Diakonijnej Spółki Zatrudnienia, której nasza parafia jest udziałowcem. Przy drzwiach Kościoła znajdują się pojemniki, do których będzie można składać artykuły. Zbiórkę zakończymy w dniu Święta Żniw. Z góry dziękuję za zaangażowanie i okazaną pomoc.

Ks. Marcin Kotas