18. Niedziela po Trójcy Świętej – Konfirmacja

11.10.2020
"J 15,16a"
Jezus Chrystus mówi: Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem.
Introit: 104, Pieśni: 757, 319, 265, 746, 225, 713, Kazanie: ks. Marcin Kotas (2Tm 1,7-10)
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

18. Niedziela po Trójcy Świętej – Konfirmacja

Hasło biblijne:Jezus Chrystus mówi: Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem.
(J 15,16a)

Introit: 104; pieśni: 757, 319, 265, 746, 225, 713

kazanie: ks. Marcin Kotas (2 Tm 1,7-10), z udziałem ks. Bogusława Cichego.

  1. W niedzielę 18 października o godz. 10.00 przeżywać będziemy nabożeństwo słowa, bez Komunii Św. (z uwagi na postępujące zagrożenie koronawirusem ).
  1. Lekcje religii prowadzone przez katechetę p. Filipa Lipińskiego w bieżącym tygodniu odbędą w trybie zdalnym.
  2. Zajęcia szkółki niedzielnej zostają zawieszone do odwołania.
  3.  3.W środę o godz. 18.00. zapraszamy na spotkanie z cyklu W bliskości Słowa i Dialogu.
  4. W czwartek o 19.30 odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
  5. Wzorem poprzednich lat i w tym roku planujemy przeprowadzić prace porządkowe na kwaterze ewangelickiej na Cmentarzu Miłostowo. Chcielibyśmy wspólnymi siłami uporządkować i przygotować kwaterę na Pamiątkę Umarłych. Prace zaplanowaliśmy w sobotę 24.10. od godz. 9.00. Niezbędne do prac narzędzia będą na miejscu. Oferujemy także transport z Parafii na cmentarz i z powrotem.
  6. Rozpoczyna się akcja prowadzona przez Centrum Misji i Ewangelizacji pt. Prezent pod choinkę. Akcja polega na przygotowywaniu paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin z Białorusi, Ukrainy i Rumunii. Od początku trwania akcji prezenty z Polski trafiły do ponad 88 000 dzieci. Termin składania paczek mija 8. listopada. Zapraszamy do udziału w akcji. Szczegóły na stronie internetowej Centrum Misji i Ewangelizacji oraz na wyłożonych ulotkach.
  7. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Uwadze Zboru polecamy zbiór modlitw i rozmyślań ks. Tadeusza Raszyka pt. Bo przy mnie stał. Do odebrania jest także nowy numer Informatora Parafialnego. Ponadto polecamy torby jubileuszowe z logotypem naszej parafii.
  8. Wczoraj wraz z tegorocznymi konfirmantami oraz rodzicami posadziliśmy przy pomniku ks. Gustawa Manitiusa w Parku pamiątkowy dąb. Dziękuję p. Przemysławowi Szydlikowi za podarowanie nam sadzonki z własnej domowej hodowli. Ponadto serdecznie dziękuję rodzicom konfirmantów za kwiaty na ołtarz.

Ks. Marcin Kotas

  • 0