Dziękczynne Święto Żniw

29.09.2018
"Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie "
Ps 145,15
Introit: 91, Pieśni: Iz 58,7-12, Kazanie: 439, 257, 800, 893, 590
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św. z udziałem dzieci

Dziękczynne Święto Żniw

Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie
(Ps 145,15)
 1. Podczas pieśni po kazaniu prosić będziemy o złożenie ofiary na parafialny fundusz pracy z dziećmi  i młodzieżą.  Za każdy dar składam serdeczne podziękowanie. Z serca dziękuję wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w zbiórkę artykułów dla podopiecznych Diakonijnej Spółki Zatrudnienia w Kwilczu.
 2. Bezpośrednio po dzisiejszym nabożeństwie odbędzie się w kościele koncert Zelowskich Dzwonków z Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie.  Ponadto o godz. 18.00 odbędzie się również w naszym kościele koncert duetu: Łucja Nowicka – flet poprzeczny oraz Michał Dąbrowski – organy. Jest to jeden z 6 koncertów odbywających się w ramach festiwalu The September Concert.
 1. W niedzielę 6 października o godz. 10.00 zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo z okazji stulecia założenia Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. W nabożeństwie udział wezmą członkowie PTEw z całego kraju, członkowie Zarządu Głównego, zaproszeni goście, duchowni, zaś kazanie wygłosi Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec.  Natomiast w sobotę 5.10. od godz. 9.30 odbędzie się w naszym kościele konferencja towarzysząca obchodom. Szczegóły na banerach przy wyjściu z kościoła.
 2. W niedzielę za tydzień zostanie odprawione nabożeństwo słowa w naszym filiale w Gnieźnie o godz. 15.30.
 3. W dniach 6-10 października odbędą się obchody XVIII Ekumenicznego Święta Biblii w Poznaniu. W niedzielę 6 października o godz. 16.00 na dziedzińcu Urzędu Miasta odbędzie się koncert Beaty Bednarz z zespołem. W poniedziałek 7.10. o godz. 18.00 modlitwa ekumeniczna w naszym kościele prowadzona przez kobiety z różnych Kościołów. W środę 9.10. o godz. 18.00 w Urzędzie Marszałkowskim debata dwóch biskupów: ks. bpa Mariana Niemca z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz abp Grzegorza Rysia z Kościoła rzymskokatolickiego pt. Panowie, co mam czynić, abym został zbawiony. Zaś w czwartek 10.10. o godz. 18.30 nabożeństwo z udziałem bpa Mariana Niemca oraz abpa Stanisława Gądeckiego w Kościele Św. Marcina. Zapraszamy. Szczegóły na zaproszeniach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 4. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć.
 5. W ramach październikowego zebrania Koła Seniorów zaplanowaliśmy wycieczkę  do Wschowy, gdzie chcielibyśmy zapoznać się z lokalnym dziedzictwem ewangelicyzmu. Wycieczka odbędzie się 2 października (środa). Zbiórka o godz. 9.00 przy parafii. Osoby zainteresowane udziałem proszę o zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się próba chóru parafialnego, zaś o godz. 30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.
 7. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze, czyli luterańskie spotkania z filozofią i nie tylko, które odbędzie się w niedzielę 13.10. po nabożeństwie. Temat pt. Obcowanie ze śmiercią jest szkołą wiary, a wiara jest obecnością Chrystusa”(dr Marcin Luter) – poprowadzi Paweł Łukasz Nowakowski.
 8. W związku przygotowaniami do wprowadzenia w naszej Parafii możliwości przystępowania dzieci do Sakramentu Komunii Św. zaplanowaliśmy na sobotę 19.10.o godz. 10.30.  spotkanie z prof. Jerzym Sojką. Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniu Komunii Św., Spowiedzi, ich teologicznym, historycznym i praktycznym uwarunkowaniom. To spotkanie kierowane jest do wszystkich parafian .

Ks. Marcin Kotas

 • 0