20. Niedziela po Trójcy Św.

03.11.2019
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem. "
Mi 6,8
Introit: 75, Pieśni: 757, 289, 382, 667, 822, Kazanie: ks. Marcin Kotas (1 Mż 8,18-22; 9,12-17)
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

20. Niedziela po Trójcy Św.

Hasło biblijne: Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem. (Mi 6,8).

Introit: 75, pieśni: 757, 289, 382, 667, 822

kazanie: ks. Marcin Kotas (1 Mż 8,18-22; 9,12-17)

  1. Zapraszam na nabożeństwo słowa w niedzielę 10 listopada o godz. 10.00. W tym dniu zostanie również odprawione nabożeństwo we Wrześni o godz. 15.00.
  2. W tym tygodniu nie odbędzie się lekcja religii dla 1 kl. SP. Pozostałe lekcje według ustalonego planu zajęć.
  3. Zapraszam studentów oraz młodzież pracującą na spotkanie w ramach Duszpasterstwa Akademickiego we wtorek o godz. 19.00.
  4. Najbliższe spotkanie Koła Seniorów odbędzie się w środę 6 listopada o godz. 15.00. Podczas spotkania p. Filip Lipiński zaprezentuje temat pt. Ewangelicyzm w województwie łódzkim w okresie międzywojennym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  5. Polskie Towarzystwo Ewangelickie, oddział w Poznaniu  wspólnie z parafią zapraszają na spotkanie pt.  „Jak  współcześnie się bada i opowiada  o ks. Marcinie Lutrze i Reformacji”. Spotkanie odbędzie się wyjątkowo we czwartek 7 listopada o godz. 18.00.  Gościem specjalnym wieczoru będzie ks. prof. Volker Leppin (Tybinga, Niemcy) światowej sławy historyk Kościoła, autor  wielu  publikacji poświęconych tematyce reformacyjnej  i duchowości  chrześcijańskiej.  Spotkanie będzie tłumaczone na język polski i niemiecki. Z uwagi na to spotkanie nie odbędzie się próba chóru parafialnego zaś osoby uczestniczące w spotkania dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła są zaproszone do udziału w spotkaniu z prof. Leppinem.
  6. W dniu 9 listopada (sobota) w godz. 10.30 – 13.30 odbędą się w naszej parafii warsztaty dla rodzin pt. Widzialne Słowo Boże – Sakramenty. Warsztaty kierowane są w szczególności do tych rodzin, które noszą się z zamiarem, aby ich dzieci przystępowały do Sakramentu Komunii Św. Na spotkanie zapraszamy również rodziny, które się zastanawiają nad taką możliwością lub chciałby pogłębić swoje rozumienie Sakramentów. Spotkanie poprowadzi teolog Agnieszka Godfrejow-Tarnogórska z Warszawy. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłoszenie udziału w warsztatach w kancelarii parafialnej.
  7. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze, które odbędzie się  w niedzielę 17.11. po nabożeństwie. Temat pt. Konwersja – jednorazowe wydarzenie, czy sposób na życie przedstawi Paweł Łukasz Nowakowski.
  8. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest najnowszy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun.

Wspomnienie:

W 1.rocznicę śmierci wspominamy śp. Barbarę Majchrzak, która zmarła 30.10.2018 r. przeżywszy 64 lata. Ukochaną mamę i żonę wspomina córka Joanna z narzeczonym Rafałem oraz mąż Tomasz.

„Pan jest blisko tych, których serce jest złamane i wybawia strapionych na duchu”. (Ps 34,19)

(ŚE 758,1,4)

Ks. Marcin Kotas

  • 0