20. Niedziela po Trójcy Św.

25.10.2020
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem. "
Mi 6,8
Introit: 75, Pieśni: 307, 594, 384, 292, Kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Mt 2,23-28)
Nabożeństwo Słowa

20. Niedziela po Trójcy Św.

Hasło biblijne: Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem. (Mi 6,8).

Introit: 75
Pieśni: 307, 594, 384, 292

kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Mt 2,23-28)

 1. Jeszcze dziś o godz. 11.30 odbędzie się w naszym kościele koncert inaugurujący XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej organizowany przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego. Usłyszymy Stabat Mater w kompozycji Giovanniego Brunettiego. Za dwa tygodnie, 8 listopada o godz. 11:30 w naszym kościele odbędzie się kolejny koncert festiwalowy. Wówczas usłyszymy motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego. Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w koncercie może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. W obu koncertach można także uczestniczyć zdalnie poprzez portal społecznościowy Facebook www.facebook.com/festiwalpasyjny.
 2. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju Rada Parafialna postanowiła zrezygnować z nabożeństwa w Pamiątkę Reformacji tj. 31.10.0 (sobota) i połączyć to nabożeństwo z nabożeństwem w niedzielę 1 listopada o godz. 10.00. W tym roku rezygnujemy również z nabożeństwa na cmentarzu w dniu 1 listopada (Pamiątka Umarłych).
 3. Przypominamy o emisjach nabożeństw ewangelickich w TVP 3. Dziś o godz. 15.50 zostanie wyemitowane nabożeństwo z kościoła ewangelickiego w Mikołajkach, zaś w Pamiątkę Reformacji 31.10. w TVP 2 o godz. 17.00 będzie transmitowane nabożeństwo na żywo z kościoła ewangelickiego w Lędzinach – Hołdunowie.
 4. Zajęcia szkółki niedzielnej zostają na chwilę obecną zawieszone.
 5. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą w trybie zdalnym podobnie jak i pozostałe zajęcia parafialne.
 6. We wtorek 27.10.2020 o godz. 19:00 odbędzie się zdalne spotkanie studentów pt. „Reformacja – tworzymy historię” zorganizowane przez Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do udziału. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na profilu Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego w Poznaniu w portalu Facebook – facebook.com/edapoznan
 7. W środę o godz. 18:00. zapraszamy na spotkanie z cyklu W bliskości Słowa i Dialogu.  Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej przez aplikację Zoom. Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu w tej formie prosimy o nadesłanie informacji na adres Parafii – poznan@luteranie.pl.
 8. W czwartek o 19:30 odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej przez aplikację Zoom. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o nadesłanie informacji na adres Parafii – poznan@luteranie.pl.
 9. Trwa akcja prowadzona przez Centrum Misji i Ewangelizacji pt. Prezent pod choinkę. Termin składania paczek mija 8. listopada.
 10. Wczoraj na kwaterze ewangelickiej Miłostowo odbyły się z zachowaniem wszelkich wytycznych prace porządkowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w te prace.
 11. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą.

Ks. Marcin Kotas

 • 0