Pamiątka Reformacji

31.10.2018
"Fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus. "
1 Kor 3,11
Introit: 92, Pieśni: 266, 265, 566, 552, Kazanie: Ga 5,1-6
Nabożeństwo Słowa

Pamiątka Reformacji

Fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.
(1 Kor 3,11)
 1. Jutro 1 listopada przeżywać będziemy Pamiątkę Umarłych. Z tej okazji zostanie odprawione nabożeństwo słowa o godz. 10.00 na kwaterze ewangelickiej na Cmentarzu Miłostowo.
 2. Zapraszam na nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. w niedzielę 4 listopada na godz. 10.00.
 3. W najbliższy piątek nie odbędą się lekcje religii.
 4. W poniedziałek 5 listopada o godz. 17.00 posiedzenie Rady Parafialnej.
 5. Zapraszamy na spotkanie Koła Seniorów w środę 7 listopada na godz. 15.00. Gościć będziemy przedstawicieli organizacji Open Doors, którzy zaprezentują problematykę prześladowania chrześcijan na świecie.
 6. Trwa akcja diakonijna pt. Prezent pod choinkę. Paczki zbieramy do 11 listopada. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o dostarczanie do parafii pojedynczych artykułów, z których będziemy mogli przygotować prezenty. Ulotki informacyjne zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 7. W niedzielę 11 listopada po nabożeństwie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze. Temat pt. Wolność – „najbardziej męcząca troska człowieka” czy „ wolność, która uwalnia serce” (Luter)? poprowadzi Paweł Łukasz Nowakowski.
 1. W niedzielę 18 listopada po nabożeństwie odbędzie się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne, celem którego będzie wybór członków Rady Parafialnej oraz Komisji Rewizyjnej. W niedzielę 4 listopada upływa termin zgłaszania kandydatów do Rady Parafialnej oraz Komisji Rewizyjnej. Stosowne formularze zgłoszenia i zgody kandydata znajdują się w kancelarii parafialnej.
 2. W dniach od 23-25 listopada (pt-sb) w godzinach od 17.00 do 20.00 odbywać się będą w naszej Parafii sesje dla Pań pt. Wspólne czytanie książki pt. „Biegnąca z wilkami”, z komentarzem. Spotkanie kierowane jest dla kobiet, które chcą lepiej zrozumieć siebie i swoje życie, w szczególności w doświadczeniu pustki, samotności, niepowodzenia i zawiedzionej miłości. Komentującym będzie ks. Marek Jerzy Uglorz. Szczegóły dotyczące sesji na ulotkach, plakatach oraz stronie internetowej. Zapisy wraz z opłatą za uczestnictwo przyjmowane są drogą mailową lub w kancelarii parafialnej do 20 listopada.
 3. Ofiara z dzisiejszego nabożeństwa zostanie przeznaczona na Diasporę. Za każdy założony dar serdecznie dziękuję.
 4. Po nabożeństwie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego punktu z literaturą.

Ks. Marcin Kotas

 • 0