1. niedziela Adwentu

2.12.2018
"Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski."
Za 9,9
Introit: 2, Pieśni: 438, 5, 7, 18, 9, Kazanie: Mt 21,1-11
Nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.

1. niedziela Adwentu

 • 0
Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski.
(Za 9,9)
 1. W niedzielę za tydzień 9 grudnia o godz. 10.00 zostanie odprawione nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. Za tydzień odbędzie się również nabożeństwo we Wrześni o godz. 15.00.

 2. Polskie Towarzystwo Ewangelickie, oddział w Poznaniu, zaprasza 9 grudnia 2018 roku (niedziela) po nabożeństwie, ok. godz. 11.30 na prezentację p. prof. Anny Weroniki Brzezińskiej (UAM) i Małgorzaty Fabiszak (UAM) pod tytułem: Czyja jest pamięć? Cmentarze ewangelickie, katolickie i żydowskie we współczesnym krajobrazie miejskim Poznania.

 3. W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się według ustalonego planu.

 4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.

 5. W środę o godz. 15.00 adwentowe spotkanie Koła seniorów.

 6. Zapraszamy na pierwsze tygodniowe nabożeństwo adwentowe w najbliższą środę o godz. 18.00.

 7. W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.

 8. Za tydzień w sobotę 8 grudnia odbędą się Warsztaty Adwentowe. Początek zaplanowany jest na godzinę 17.00. W programie przewidziane jest malowanie na ceramice.

 9. Wraz z dzisiejszą niedzielą inaugurujemy ekumeniczną akcję charytatywną pt. „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Nabywając świecie wspieramy projekty Diakonii Kościoła na rzecz dzieci
  i młodzieży w trudnej sytuacji socjalnej. Cena małej świecy wynosi 5 zł, dużych: 15 zł. Świece można nabyć w kancelarii oraz w punkcie z wydawnictwami.

 10. W niedzielę 16 grudnia planujemy gwiazdkę parafialną. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista ofiar na paczki dla dzieci. Prosimy także o zgłoszenie dzieci, które są spoza parafii, a chciałyby wziąć udział w Gwiazdce. Po Gwiazdce zapraszamy na wspólne spotkanie adwentowe. Będziemy wdzięczni za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Uprzejmie proszę Parafian o zapisy na listę z informacją o wypiekach lub innych specjałach, które są gotowi Państwo przygotować na spotkanie.

 11. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Przypominamy o wpłatach na prenumeratę „Zwiastuna” na rok 2019. Prenumerata roczna wynosi 110 zł, półroczna 55 zł. Ponadto w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

 12. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy spotkanie adwentowe dzieci pt. Pierwsza świeca. W wydarzeniu wzięło udział 30-ścioro dzieci. Niektóre dzieci zdecydowały się na nocleg w parafii. Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w warsztatach. Szczególne podziękowania składam prowadzącym szkółki niedzielne tj. Elżbiecie i Zuzannie Jen, Sandrze Śliwce, p. Rafałowi Krauze oraz p. Magdzie Pinkas i wielu innym za przygotowanie i poprowadzenie tego wydarzenia.

 13. W przyszłym roku w dniach od 19 do 23 czerwca organizowany będzie w Dortmundzie Kirchentag, na który jesteśmy jako polscy ewangelicy szczególnie zaproszeni. Podobnie, jak w minionych latach. Uczestnicy z Polski otrzymali wyjątkową ofertę zakupu karty wstępu w kwocie 26 EURO (tzw. Foerderkarte), która obejmuje również bilet komunikacji miejskiej w obszarze taryfowym Rhein Ruhr. Wszystkie osoby decydujące się na zakwaterowanie organizowane w ramach Kirchentagu będą także zobligowane do uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości 27 EUR (1 osoba) lub 49 EUR (rodzina).

Ks. Marcin Kotas