1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

30.12.2018
"Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę Jego. "
J 1,14
Introit: 12, Pieśni: 72,49,35,66, Kazanie: Mt 2,13-18
Nabożeństwo Słowa

1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  • 0
Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę Jego.
(J 1,14)
  1. Zapraszam na nabożeństwo sylwestrowe 31 grudnia o godz. 16.30 oraz w Nowy Rok na godz. 12.00
  2. Już dziś zapraszam na nabożeństwo w Święto Epifanii o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 17.00 odbędzie się Wieczór Kolęd. W programie wspólne kolędowanie, występ chóru parafialnego oraz występy solowe naszych parafianek: Olivii Bereźnickiej oraz Joanny Szydlik.
  3. Lekcje religii po przerwie świątecznej zaczynają się od czwartku, zgodnie z planem.
  4. W czwartek zapraszam na próbę chóru parafialnego, która rozpocznie się o godz. 18.00, natomiast o godz. 19.30 odbędzie się kolejne spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
  5. Spotkanie seniorów tym razem odbędzie się wyjątkowo w drugą środę miesiąca 9 stycznia o godz. 15.00. Gościem spotkania będzie Pan Paweł Łukasz Nowakowski.
  6. Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na spotkanie z historykiem reformacji Maciejem Ptaszyńskim z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 13 stycznia po nabożeństwie.
  7. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest świąteczny numer czasopisma kościelnego Przypominamy o wpłacie na prenumeratę czasopisma na rok 2019. Do nabycia jest Kalendarz ewangelicki (16 zł) oraz przewodnik po czytaniach biblijnych Z Biblią na co dzień (10 zł i 7 zł).
  8. Zwracamy się z prośbą o uregulowanie składki kościelnej. Rada parafialna pragnie poinformować, iż osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o zwolnienie ze składki. Stosowny wniosek można składać w kancelarii parafialnej.
  9. Do odebrania są paczki świąteczne dla seniorów. Dzieci, które nie uczestniczyły w Gwiazdce prosimy o odebranie paczek w zakrystii.

Ks. Marcin Kotas