Hasło miesiąca:

Maj 2018

Wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.

Hbr 11,1

Wydarzenia

Brak wydarzeń w zadanym czasie.

3. Niedziela po Trójcy Świętej

Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby szukać i zbawić to, co zginęło.
(Łk 19,10)
  1. Dziś o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo wieczorne połączone ze Spowiedzią i Komunią Św.

  2. W niedzielę 24 czerwca o godz. 10.00 przeżywać będziemy nabożeństwo rodzinne z okazji zakończenia roku szkolnego. W nabożeństwie udział wezmą dzieci oraz chór męski z Wisły. Po nabożeństwie rozdanie świadectw oraz piknik parafialny. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Będziemy wdzięczny za przygotowanie ciast, sałatek, napojów. Osoby chętne do pomocy prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej.

  3. We wtorek o godz. 18.00 w sali posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ul. Mielżyńskiego, odbędzie się Wieczór poetycki ks. Sławomira Janusza Sikory, proboszcza parafii luterańskiej w Szczecinie, wykładowcy i maratończyka pt. Bieg ku wierze, miłości i nadziei. Spotkanie poprowadzi wykładowczyni ChAT prof. Kalina Wojciechowska, a oprawę muzyczną zapewni Poznańska Szkoła Chóralna Jerzego Kurczewskiego.

  4. Próba chóru parafialnego odbędzie się w sobotę o godz. 16.30.

  5. W czwartek o godz. 19.00 w ramach spotkania dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła spotkanie przy grillu w ogrodzie parafialnym.

  6. W piątek 22 czerwca o godz. 17.15 spotkanie Koła Pań. W programie druga część wystąpienia p. dr Liliany Krantz-Domasłowskiej pt. „Motywy roślinne w historii sztuki”. Część trzecią zaplanowano we wrześniu.

  7. Rada parafialna zwraca się z prośbą o zbiórkę ofiar na leczenie ks. Dariusza Lika, proboszcza parafii w Zielonej Górze. Ks. Lik od 2015 r. zmaga się z nowotworem, ma 52 lata. Podjął decyzję o leczeniu niekonwencjonalnym. Potrzeba jest kwota 65 000 tys. Ofiary można złożyć w kancelarii parafialnej, przelewem na konto parafialne z dopiskiem: na leczeni ks. Lika lub też do skrzynki wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zbiórka potrwa do końca września. Za każdy dar składam serdeczne podziękowania.

  8. Do odbioru i nabycia jest najnowszy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun. Uwadze Zboru polecamy wakacyjny numer Informatora Parafialnego. Znajdziemy w nim zarówno relacje z minionych wydarzeń, jak i wiele interesujących artykułów z różnych dziedzin. Dzieci zachęcamy do zapoznania się z wkładką pt. „Kącik dla dzieci”. Do nabycia jest także nowy numer kwartalnika wydawanego przez Kościół Ewangelicko-Reformowany Jednota.

  9. Dziś bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie parafialne. Głównym punktem obrad będzie przyjęcie sprawozdania finansowego z działalności gospodarczej prowadzonej przez Parafię za rok 2017.

Ks. Marcin Kotas

Informator Parafialny

Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Hasło roku pańskiego 2018

Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.

Obj 21,6

Aktualności

Piknik parafialny

Wszystkich, bez wyjątku, starszych i młodszych zapraszamy na tegoroczny piknik parafialny. Zaplanowane jest wiele atrakcji i nie może Was zabraknąć. Musicie być tam z nami.…

czytaj więcej

Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Poznaniu

60-289 POZNAŃ, ul. Obozowa 5
tel. (61) 8620031, fax (61) 8620139
e-mail: poznan@luteranie.pl

Filiały

GNIEZNO, ul. E. Orzeszkowej 22d
(kaplica Parafii rzym.-kat. bł. Michała Kozala)
WRZEŚNIA, ul. 3 maja 11