3. Niedziela Czasu Pasyjnego – Oculi

150 150 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

Introit: 33
Pieśni: 137, 168, 756, 590
Kazanie: ks. Marcin Kotas (Łk 22,47-53)

Nabożeństwo Słowa

Ogłoszenia parafialne

 1. Zapraszam na nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą w niedzielę za tydzień 19 marca na godz. 10:00.
 2. W piątek nie odbędą się zajęcia dla grupy przedkonfirmacyjnej. Pozostałe lekcje religii według ustalonego planu zajęć.
 3. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla młodzieży studiującej oraz pracującej. Temat: Antydemoniczna działalność Jezusa.
 4. Zapraszamy na koncert finałowy Kursu Mistrzowskiego Sztuka Interpretacji i Improwizacji Muzyki XVI
  i XVII wieku.
  Koncert odbędzie się 14.03. (wtorek) o godz. 18.00 w naszym kościele. Szczegóły koncertu na plakatach.
 5. Zapraszamy na kolejne tygodniowe nabożeństwo pasyjne w najbliższą środę o godz. 18.00.
 6. W czwartek o godz. 18:00 próba chóru parafialnego, zaś o o godz. 19:30 spotkanie dla zainteresowanych ewangelicyzmem.
 7. W piątek spotkanie młodzieżowe o godz. 18:30.
 8. Przypominamy się z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz prowadzonej przez naszą Parafię stacji diakonijnej.
 9. W ramach prowadzonej przez Parafię Stacji diakonijnej istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania do lekarstw, zabiegów lub sprzętu rehabilitacyjnego. Zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy. Osoby, które chciałby skorzystać z tej pomoc prosimy o złożenie w kancelarii parafii wniosku wraz z kopią dowodu zakupu lekarstw.
 10. Trwa ekumeniczna akcja charytatywna Skarbonka Diakonijna.
 11. Już dziś zapraszamy na Rekolekcje pasyjne u Luteranów, które odbędą się w sobotę 1 kwietnia od godz. 10.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Jerzy Uglorz, teolog, filozof, nauczyciel akademicki, naturoterapeuta. Temat rekolekcji: Jezus – mistrzem duchowości XXI wieku.
 12. Po nabożeństwie zapraszamy do punktu z literaturą, gdzie do odbioru lub nabycia jest najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun ewangelicki.
 13. Informujemy, iż łączna ofiara zebrana w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła wyniosła 3650 zł (1250 zł podczas nabożeństwa, 2400 zł wpłaty na rachunek bankowy). Serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie Parafii w kosztach ogrzewania. Przypomnę, iż jedynie za miesiąc styczeń koszt samego ogrzewania wyniósł 12.000 zł.

Wspomnienie:

W dniu 8 marca minęła 6. rocznica śmierci śp. Anny Boruty-Bisok. Dziś razem z rodziną wspominamy drogą katechetkę i duszpasterza naszej Parafii, teologa i pedagoga. Odeszła do Pana w wieku  41 lat po półrocznej walce z chorobą nowotworową. Wspominają i modlą się: mąż Piotr z dziećmi: Noemi, Marcinem, Michałem, rodzice i teściowie, rodzeństwo z rodzinami, kuzynostwo, bliższa i dalsza rodzina ze Śląska Cieszyńskiego, przyjaciele, parafianie.

W dniu 9 marca minęła 3. rocznica śmierci śp. Piotra Maksymiliana Krybusa, który zmarł po walce z nowotworem przeżywszy 65 lat. Dziś wspomina go żona Anna, córki Natalia i Marta z rodzinami, przyjaciele, znajomi, parafianie.

 

Ks. Marcin Kotas

 • 0