Koncert na dzwonki zespołu The Southminster Ringer

Zespół The Southminster Ringers został założony we wrześniu 1969 roku. Obecnie zespół składa się z 14 licealistów, którzy są członkami parafii Southminster Presbyterian Church. Ćwiczą raz w tygodniu po dwie godziny i dają kilka występów w swojej okolicy a oprócz tego regularnie biorą czynny udział w nabożeństwach. The Southminster Ringer posiadają 5 oktaw dzwonków ręcznych firmy Schulmerich (i drugi zestaw skłądający się z dwóch oktaw), 4 oktawy dzwonów ręcznych firmy Malmark, 3 oktawy dzwonków ręcznych rurowych firmy Malmark, 16 dzwonków ręcznych firmy Fritsen Petit z Holandii i kilka dzwonów ręcznych firmy Whitechapel do zwiększenia zbiorów.
Wiosną 1976 roku, dzwonkarze przyjęli kilt i chustę szkocką za uniform, akcentując tym swoje szkockie dziedzictwo Kościoła prezbiteriańskiego (Presbyterian Church). Kilty (wg wzoru Royal Canadian Air Force) zostały zakupione w 1981 roku i do dzisiaj dają zespołowi ich charakterystyczny wygląd. Zespół The Southminster Ringers przedstawia różnorodny repertuar, w tym klasyczne i popularne melodie, pieśni ludowe i utwory sezonowe. Ich miejsca koncertowe obejmują kościoły, szkoły, ośrodki miejsce, rządowe i organizacji non profit, gdzie grają podczas nabożeństw, benefisów, wydarzeń kulturalnych i charytatywnych. The Southminster Ringers pojawili się w amerykańskiej telewizji, występowali na zaproszenie Prezydenta cztery razy w Białym Domu, byli gośćmi muzycznymi w pałacu gubernatora Pensylwanii i intensywnie koncertowali w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w 28 krajach Europy.
Parafia Southminster Presbyterian Church znajduje się w Mt. Lebanon, na przedmieściach Pittsburga w Pensylwanii. Służy nie tylko bezpośredniej społeczności, ale przyczynia się znacznie do religijnego, społecznego i kulturalnego życia miasta. Obecnie na czele parafii stoi ks. dr Daniel B. Merry, który służy 1500 członkom. Pan Richard B. Pinkerton, Pastor ds. Muzyki i Sztuk Pięknych, Dyrektor The Southminster Ringers odpowiada za dzwonkarskie, wokalne i instrumentalne zespoły, a także służy jako organista w parafii. Studiował w Bucknell University matematykę, muzykę i technikę komputerową. Posiada także stopień magistra muzyki organowej z Cleveland Institute of Music, a w 1989 roku otrzymał Associateship Certificate wydane przez American Guild of Organists. Uczył gry na organach w Kent State University i teorii muzyki w Cleveland Institute of Music, pracował na wydziale Pipe Organ Encounters Society i został opiekunem lokalnych i regionalnych dzwonków, organów i warsztatów muzyki kościelnej. Obecnie zasiada w zarządzie Pittsburgh Concert Society i jest dyrektorem Pittsburgh Organ Academy z American Guild Organists.

Posłuchaj!
http://www.zelandia.pl/southminster_ringers/

  • 0