Chór

Próby odbywają się w czwartki o godz. 18:00

Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu powstał w roku 1980 z inicjatywy ks. Tadeusza Raszyka. Pierwsza próba odbyła się we wrześniu, a pierwszy występ na nabożeństwie wigilijnym. Skład chóru przez lata ulegał zmianie, lecz zawsze liczył około 15 osób. Podstawowym celem działalności chóru jest służenie śpiewem podczas nabożeństw i uroczystości parafialnych. Ponadto chór występuje podczas nabożeństw ekumenicznych (m. in. w roku 2013 występował w Katedrze Poznańskiej) oraz bierze udział w przeglądach chórów na terenie miasta Poznania. Od 20 lat poznański chór prowadzi Małgorzata Raszyk-Kopczyńska absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie organów. Wciąż powiększany jest repertuar o coraz bardziej wymagające utwory. Wszyscy członkowie chóru przychodzą na próby z radością, śpiew jest naszym wyrazem wiary, śpiewamy dla chwały Boga.

Przy Parafii działa chór pod dyrekcją p. Małgorzaty Raszyk-Kopczyńskiej. Uświetnia on swoimi występami uroczyste nabożeństwa oraz bierze udział w diecezjalnych jak i ogólnokrajowych przeglądach chórów. Każdego kto lubi, bądź chce się nauczyć śpiewać serdecznie zapraszamy!

Każdy jest mile widziany!

Nasze próby chóru odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18:00 w centrum parafialnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu przy ul. Obozowej 5.