Wycieczka do Wrocławia

Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w wycieczce Wrocław w 500-lecie Reformacji. Poniżej Prezentujemy wszystkie szczegóły związane z wyjazdem.

WROCŁAW- W 500-lecie Reformacji

Termin: 16 grudnia 2017 r. – sobota

– 8.00 zbiórka uczestników i wyjazd do Wrocławia

ü  Muzeum Narodowe we Wrocławiu – wystawa – czas Reformacji – Lucas Cranach z perspektywy  regionu – m.in.  grafika, starodruki i rękopisy np. pierwsze wydanie Biblii Lutra.  Wśród dzieł malarskich „Madonna pod jodłami” Lucasa Cranacha starszego – wizyta na wystawie z komentarzem historyka sztuki; udział w wykładzie dot. malarstwa Cranacha. Dla zainteresowanych możliwość obejrzenia Skarbu Średzkiego – wyjątkowej klasy korony wykonanej w XIV w., zapony, zawieszki, pierścieni, sygnetu z motywem półksiężyca i gwiazdy, taśmy zdobniczej.

  • Spacer z przewodnikiem po mieście – Kościół św. Marii Magdaleny – miejsce pierwszego w historii kazania protestanckiego – Jan Hess; , Św. Elżbieta i jej gimnazjum – kościół, który w 1425 został pokojowo przejęty przez protestantów i do 1945 roku był najważniejszą świątynią miasta; Pomnik Bonhoeffera, Kamieniczki Jaś i Małgosia, Rynek z Ratuszem, Pręgierzem, Plac Solny, Kościół Opatrzności Bożej – dawniej kościół dworski.
  • Czas do dyspozycji grupy na jarmarku bożonarodzeniowym

– ok. 21.30- powrót

Cena: 125 zł/os. – dla grupy min. 25 uczestników

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd autokarem 30 osobowym

– opieka pilota wycieczki

– opieka przewodnika miejscowego i muzealnego

– bilet wstępu do Muzeum Narodowego

– ubezpieczenie NNW na kwotę 7000 zł

  • 0