Wakacyjny Dzień dla Maluchów

Wakacyjny Dzień dla Maluchów

W piątek, 13 lipca Maluchy ze szkółki niedzielnej spotkały się na parafii na Wakacyjnym Dniu dla Maluchów. Gdy rano wszystkie dzieci zebrały się w salce na piętrze, powitał je ks. Marcin Liberacki i rozpoczął spotkanie wspólną modlitwą. Na dobry początek zaśpiewaliśmy też „stare” piosenki, znane ze szkółek niedzielnych i nauczyliśmy się nowej, która wprowadziła nas do historii biblijnej.

Poznając biblijną historię, dzieci stworzyły pastwisko pełne owieczek, których strzeże dobry pasterz. Zbudowały zagrodę z klocków, by owieczki miały gdzie się schronić, gdy nadejdzie noc. Wyruszyły na poszukiwanie zagubionej owieczki, i tak jak dobry pasterz, cieszyły się z jej odnalezienia. Dowiedziały się, że takim dobrym pasterzem jest dla nas Pan Bóg, który kocha każdego z nas i o każdego z nas się troszczy.

Po drugim śniadaniu zabraliśmy się za pracę plastyczną – dzieci z płyt CD i płatków kosmetycznych zrobiły owieczki, które później pokazały rodzicom i zabrały do domu.

Wykorzystując okienko pogodowe, zaczęliśmy przygotowania do „wyprawy” na dwór, do parafialnego ogrodu. Założyliśmy bluzy, buty, zapakowaliśmy wszystkie pomoce, zabawki i ruszyliśmy. Maluchy opanowały plac zabaw, zainteresowanie wzbudziły hula-hopy, badminton, piłki z postaciami z bajek, skakanki, rysowanie kredą… Każdy znalazł coś dla siebie, było dużo pomysłów, śmiechu i zabawy. Wybiegani i uśmiechnięci wróciliśmy do środka, a tam w kuchni czekał na nas obiad. Specjalnie dla nas pyszne spaghetti ugotowała p. pastorowa Aneta Liberacka – bardzo dziękujemy!

Po obiedzie przyszedł czas na zabawę, na którą wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały. Zbudowaliśmy z poduszek zagrodę i każdy maluch stał się owieczką. Podążaliśmy za dobrym pasterzem, słuchaliśmy jego poleceń i beczeliśmy, i to jak beczeliśmy – byliśmy prawdziwymi owieczkami. Poznaliśmy też piękną opowieść o przyjaźni i wspólnym odkrywaniu świata. O tym, że możemy się przyjaźnić nawet, gdy jesteśmy różni, a naszym najlepszym przyjacielem jest Pan Bóg –dla Niego każdy z nas jest ważny. Ta opowieść „wciągnęła” nas wszystkich, a jej podsumowaniem była nowa piosenka „Bóg kocha mnie takiego jakim jestem”.

Ostatnim punktem Wakacyjnego Dnia było wspólne przygotowanie sałatki owocowej. Kroiliśmy (i podjadaliśmy) banany, arbuzy, morele, kiwi, jabłka… Szło nam świetnie, a na koniec mogliśmy jeszcze spróbować tego, co razem zrobiliśmy.

Czas minął szybko i tak Wakacyjny Dzień dla Maluchów ze szkółki niedzielnej dobiegł końca. Dziękujemy Dzieciom za super spędzony czas i Rodzicom za wsparcie!

Zuzanna Jen

  • 0