Koncert „Wielkopolskie Symfonie”

724 1024 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

Koncert ``Wielkopolskie Symfonie``

Zapraszamy do udziału w koncercie „Wielkopolskie Symfonie”, niedziela 30.05.2021, godz. 19:00, kościół ewangelicki Łaski Bożej w Poznaniu, ul. Obozowa 5. Wstęp wolny.

Koncert nawiązuje do odnalezionych w latach 2003-2012 symfonii pochodzących z repertuaru Kapeli Farnej w Poznaniu i Grodzisku Wlkp., nagranych przez Accademię dell’Arcadia w ramach cyklu płytowego Musica Restituta. Program obejmuje dzieła symfoniczne kompozytorów tworzących w XVIII wieku, zarówno za czasów saskich, jak i okresie Polski przedrozbiorowej. Dzieła te wykazują warsztatowo wysoki poziom kompozytorski, a stylistycznie mogą być umiejscowione w kulturze muzycznej Drezna, Halle, a nawet Wiednia.

To festiwal, który istnieje w życiu muzycznym Wielkopolan od 2002 roku i ma na celu prezentowanie pereł muzyki dawnej związanej z województwem wielkopolskim. Repertuar koncertów jest nade wszystko wynikiem połączenia stale wzbogacanej i uzupełnianej badaniami wiedzy o przeszłości muzycznej Polski oraz pewnego wyobrażenia o oddalonej w czasie od współczesnego odbiorcy rzeczywistości.

Wstęp bezpłatny.

  • 0