Nabożeństwo na zakończenie roku szkolnego 2020/2021

766 1024 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

20. czerwca, w 3. Niedzielę po Trójcy Świętej w naszej Parafii odbyło się nabożeństwo kończące rok szkolny 2020/2021. Mijający rok szkolny był jedyny w swoim rodzaju – większość lekcji religii odbywała się zdalnie, przez wiele miesięcy nie odbywały się także szkółki niedzielne.

Nasze nabożeństwo mieliśmy okazję świętować w ogrodzie parafialnym. Liturgia została specjalnie dostosowana, abyśmy mogli przeżywać dzisiejsze święto rodzinnie. Podczas nabożeństwa wspólnie chwaliliśmy Boga śpiewem, modlitwą, rozważaniem Bożego Słowa, a także… tańcem. Kazanie wygłosił nasz katecheta Filip Lipiński. Zastanawialiśmy się, co to znaczy „być rybakiem ludzi”, rozważając fragment Ewangelii Marka o powołaniu pierwszych apostołów (Mk 1,16-20). Po kazaniu uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych otrzymali świadectwa z oceną uzyskaną podczas lekcji religii oraz skromne upomniki.

Po nabożeństwie odbył się Mini Piknik Parafialny, podczas którego mieliśmy okazję skosztować pysznych ciast, orzeźwiającej lemoniady, lodów i domowych gofrów.

Dziękujemy Wszystkim za pomoc okazaną przy organizacji nabożeństwa i pikniku. Życzymy Wam dobrego czasu wakacji, wielu przygód i Bożej opieki, zarówno w słoneczną, jak i burzową pogodę.

  • 1