Zbiórka Gustav-Adolf-Werk, projekty w Wenezueli

400 252 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

Wspierajcie świętych w potrzebach, okazujcie gościnność. (Rz 12,13)

Zachęcamy do udziału w zbiórce funduszy dla przedszkola „Casa de la Amistad” i domu dziecka dla dzieci ulicy „Casa Hogar” w Walencji oraz na działalność na rzecz dzieci i młodzieży w Barquisimeto w Wenezueli. Projekty te znalazły się w katalogu GAW na rok 2021.

Wenezuela przeżywa dramatyczny kryzys polityczny i gospodarczy. Pandemia COVID-19 w 2020 r. jeszcze bardziej pogorszyła sytuację. Parafiom luterańskim coraz trudniej jest utrzymać przedszkole „Casa de la Amistad” i dom dziecka dla dzieci ulicy „Casa Hogar” w Walencji oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży w Barquisimeto. Kościół luterański potrzebuje wsparcia dla utrzymania pracy diakonijnej, kosztów transportu, kształcenia i pomocy ubogim rodzinom.

Gustav-Adolf-Werk co roku wspiera Kościoły partnerskie na całym świecie. Zachęca również do uczestniczenia w zbiórkach i organizowania wsparcia dla projektów prowadzonych przez Kościoły luterańskie na całym świecie.  Wychodząc naprzeciw zaproszeniu GAW, Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, na posiedzeniu 23 kwietnia 2021 r.  podjął uchwałę o jednorazowej zbiórce na rzecz GAW z przeznaczeniem na wsparcie projektów w Wenezueli z PK GAW 2021. Do akcji dołączyła Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa. Walny Zjazd BPGA ze środków rezerwowych przekazał 3 czerwca 2021 r. na ten cel kwotę 20 000 PLN. Konsystorz z Funduszu do Dyspozycji Konsystorza postanowił dołożyć do zebranej kwoty 3000 PLN.

Nadal potrzebne są fundusze, aby pomóc dzieciom w Wenezueli.

Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa i Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zachęcają do wsparcia ww. projektów GAW.

Jak uczestniczyć w zbiórce?

Zbiórka rozpoczyna się 20 czerwca i trwa do 31 sierpnia 2021 r. Ofiary można przekazywać bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online udostępnionego na stronie internetowej bik.luteranie.pl z dopiskiem: „GAW – Wenezuela”. W przypadku organizowania zbiórki ofiar również w parafiach Konsystorz zwraca uwagę, że zebrane środki zwolnione są z mocy prawa ze składki kościelnej na podstawie pkt. I.5. lit. d) Prawa Finansowego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.”

  • 0