14. Niedziela po Trójcy Świętej – Pamiątka poświęcenia kościoła

150 150 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

Introit: 110
Pieśni: 434, 258, 369, 575, 552, 301
Kazanie: bp Paweł Hause (Iz 12, 1-6)

Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą

  1. Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na słodki poczęstunek, później natomiast odbędzie się spotkanie z bp. Pawłem Hause, który przybliży nam życie oraz funkcjonowanie Diecezji Mazurskiej.
  2. W niedzielę za tydzień 09. o godz. 10.00 zostanie odprawione nabożeństwo słowa. Zaś po nabożeństwie odbędzie się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne, podczas którego dokonamy wyboru 3 delegatów świeckich naszej Parafii do Synodu Diecezji Pom.-Wlkp. Przy tej okazji Rada Parafialna podaje listę kandydatów na delegatów: Jerzy Domasłowski, Małgorzata Grzywacz, Przemysław Szydlik, Michał Włodarczak. Ponadto przedmiotem Zgromadzenia będą wnioski Rady Parafialnej o wyrażenie zgody na zbycie nieruchomości niezabudowanej w Obornikach oraz wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie Umowy długoterminowej z Diakonijną Spółką Zatrudnienia dotyczącą budynku przy ul. Promienistej w Poznaniu.
  3. W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się według ustalonego planu zajęć.
  4. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się próba chóru parafialnego. Tego samego dnia o godz.30 spotkanie dla zainteresowanych ewangelicyzmem.
  5. W piątek o 18:00 odbędzie się spotkanie młodzieżowe, na które serdecznie zapraszamy młodzież. W dniach 7-9 października odbędzie się w Wiśle Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. Wszelkie szczegóły dotyczące spotkań młodzieżowych oraz wyjazdu na OZME, można uzyskać u praktykanta Maksymiliana Gadowskiego, który prowadzi również zapisy.
  6. Już dziś zapraszamy na nabożeństwo rodzinne z okazji Dziękczynnego Święta Żniw, które przeżywać będziemy 2 października. Zwracamy się z prośbą do dzieci, jak i całych rodzin o przygotowanie koszyczków z warzywami, owocami, którymi udekorujemy ołtarz w kościele. Złożone dary zamierzamy przekazać na rzecz jadłodajni dla bezdomnych przy ul. Palacza w Poznaniu.
  7. Administracja Cmentarza Miłostowo przekazała do wiadomości Parafii informację o nieopłaconych grobach na kwaterze ewangelickiej. Lista dostępna jest w kancelarii. Zwracamy się z prośbą uregulowanie zaległości, gdyż w przeciwnych razie istnieje ryzyko, że groby zostaną zlikwidowane przez Administracje.

Z  żałobnej karty:

W dniu 14.09. (środa) zmarła śp. Olga Gliszczyńska. Pogrzeb Zmarłej zostanie odprawiony 23.09. (pt.) o godz. 12.00 na Cmentarzu Miłostowo w kaplicy od ul. Warszawskiej.

  • 0