Niedziela przed Czasem Pasyjnym [Estomihi] – 11 lutego 2024

150 150 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

Introit: 26
Pieśni: 740, 759, 557, 718
Kazanie: mgr teol. Maksymilian Gadowski (Am 5,21-24)

Nabożeństwo Słowa

Hasło tygodnia:  Oto idziemy do Jerozolimy, i wszystko, co napisali prorocy, wypełni się nad Synem Człowieczym.  (Łk 18,31)

Ogłoszenia parafialne

  1. Po dzisiejszym nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne, podczas którego Rada Parafialna zaprezentuje sprawozdania: merytoryczne i finansowe oraz zostanie złożony do przyjęcia projekt Preliminarza budżetowego na rok 2024.
  2. Zapraszam na nabożeństwo Słowa w niedzielę za tydzień 18 lutego na godz. 10:00. Najbliższe nabożeństwo spowiednio-komunijne odbędzie się w pierwszą niedzielę marca.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy Czas pasyjny. W najbliższą środę 14 lutego o godz. 18:00 odprawione zostanie tygodniowe nabożeństwo Słowa. Z uwagi na tygodniowe nabożeństwa, w okresie pasyjnym nie będą się odbywały spotkania W bliskości słowa.
  4. Ze względu na ferie zimowe przez najbliższe dwa tygodnie nie odbędą się lekcje religii, spotkania młodzieżowe oraz studenckie, a także spotkania dla zainteresowanych ewangelicyzmem. Nie odbędą się także próby chóru parafialnego.
  5. Informujemy, iż w czasie ferii zimowych nie będą odbywały się szkółki niedzielne. Najbliższa szkółka w niedzielę 4 marca.
  6. W dniach 11-14.04. (czw.-nd.) planujemy wycieczkę parafialną do Pragi Śladami Jana Husa – poprzednika Reformacji. Koszt wycieczki wyniesie 1100 zł. Szczegółowy program dostępny jest na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej do niedzieli 25 lutego wraz z przedpłatą 400 zł.
  7. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz prowadzonej przez naszą Parafię stacji diakonijnej. W roku ubiegłym dzięki wskazaniu Diakonii Poznań w rozliczeniu podatkowym pozyskaliśmy kwotę 9953 zł. Z tych środków wspieraliśmy osoby potrzebujące w zakupie lekarstw, środków higienicznych, przygotowaliśmy paczki żywnościowe, wspieraliśmy rodziny w trudnej sytuacji materialnej, doposażyliśmy wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Aby odpisać 1,5% podatku należy w rozliczeniu podatkowym podać numer KRS Diakonii Kościoła: 0000260697, wyliczoną kwotę 1,5% podatku, a w polu „cel szczegółowy” wpisać „Diakonia Poznań”. Z góry dziękujemy za wsparcie naszej stacji diakonijnej.
  8. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą, gdzie można odebrać przez osoby prenumerujące lub nabyć najnowszy numer Zwiastuna Ewangelickiego. Jest nowy, bezpłatny numer czasopisma wydawanego przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe pt. Wiara i Mundur. Polecamy również bezpłatne wydawnictwo pt. Gdański Rocznik Ewangelicki.

 

ks. Marcin Kotas

  • 0