2. Niedziela po Trójcy Świętej – 9 czerwca 2024

150 150 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

Hasło tygodnia: Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. (Mt 11,28)

Introit: 57
Pieśni: 539, 564, 765, 290

Zwiastowanie: mgr teol. Maksymilian Gadowski (Ef 2,11-22)

Nabożeństwo Słowa

Ogłoszenia parafialne

  1. Po dzisiejszym nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne. Głównym punktem obrad będzie rozpatrzenie i przyjęcie sprawozdania finansowego z Działalności Gospodarczej. Ponadto chcielibyśmy przedyskutować możliwe sposoby zbierania kolekt po nabożeństwach.
  2. Zapraszam na nabożeństwo rodzinne w niedzielę za tydzień 16 czerwca o godz. 10:00 z okazji zakończenia roku szkolnego. Nabożeństwo będzie połączone z rozdaniem świadectw i dyplomów ze szkółki niedzielnej. Po nabożeństwie planujemy piknik parafialny. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w organizacji pikniku przez przygotowanie sałatek, ciast, czy też dostarczenie napojów, owoców. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy (ew. mailowo). Podczas nabożeństwa w najbliższą niedzielę będziemy prosili o złożenie ofiary na parafialny fundusz pracy z dziećmi i młodzieżą. Z góry dziękujemy.
  3. W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się według ustalonego planu zajęć.
  4. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla młodzieży studiującej oraz pracującej.
  5. W środę o godz. 18:30 spotkanie W bliskości Słowa i Dialogu.
  6. W czwartek od godz. 18:00 w ramach próby chóru parafialnego spotkanie przy grillu, a o godz. 19:30 spotkanie dla zainteresowanych ewangelicyzmem.
  7. W piątek o godz. 18:30 spotkanie młodzieżowe.
  8. Serdecznie zapraszamy młodzież na Międzyparafialne spotkanie młodzieży polsko-niemieckiej w ramach wymiany międzynarodowej z parafią ewangelicką w Bremie. Wydarzenie zaplanowane jest w dniach od 22 do 28 czerwca (sb.-pt.). Szczegóły dotyczące projektu można uzyskać u P. Maksymiliana Gadowskiego.
  9. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą, gdzie do odbioru lub nabycia jest najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun ewangelicki, gdzie znajduje się zdjęcie naszych tegorocznych konfirmantów. Jest też najnowszy, bezpłatny numer czasopisma wydawanego przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe pt. Wiara i Mundur.

 

Z karty żałobnej:

W miniony czwartek (06 czerwca br.) zmarła w wieku 87 lat śp. Immi Michałowska, zamieszkała w Poznaniu, przy ul. Promienistej. Pogrzeb zmarłej siostry odbędzie się w środę 12 czerwca o godz. 14:15 na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu.

Niech dobry Bóg pobłogosławi zasmuconą rodzinę Zmarłej. 

 

ks. Marcin Kotas

  • 0